Maciej Mas i Maciej Koziara zdobyli pierwsze gole dla GKS w 2021 roku [RELACJA]

Bełchatowianie oprócz akcji bramkowych mieli jeszcze wiele okazji do zdobycia bramek, ale je zmarnowali Adam Kieruzel
Piłkarze GKS Bełchatów mają za sobą pierwsze spotkanie towarzyskie tej zimy. Biało-zielono-czarni zremisowali w starciu ze Skrą Częstochowa 2:2 (0:0), a bramki dla gospodarzy zdobywali: Maciej Mas i Maciej Koziara.

Remis GKS z drugoligowcem w pierwszej grze kontrolnej

Zespół GKS Bełchatów na zakończenie drugiego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 Fortuna 1. Ligi rozegrał pierwszy tej zimy mecz towarzyski. Rywalem bełchatowian była drugoligowa Skra Częstochowa, która w swoich rozgrywkach plasuje się na wysokim 5. miejscu.

Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego rozpoczęli to spotkanie w dość przemeblowanym składzie. To nic dziwnego, bo sztab szkoleniowy już na początku przygotowań chce się upewnić na kogo spośród potencjalnych nabytków i zawodników z młodszych roczników, warto zwrócić uwagę, a kto potrzebuje jeszcze więcej czasu na podniesienie swoich umiejętności, aby móc rywalizować w pierwszym zespole GKS.

W ekipie "Brunatnych" testowanych było dwóch graczy z drugiego zespołu, a dokładnie obrońcy: Bartosz Kołodziejczyk i Hubert Jakubiec, a także zawodnicy innych klubów: bramkarz Leonid Otczenaszenko (GKS 1962 Jastrzębie), obrońcy Kajetan Kunka (Rozwój Katowice) i Jakub Staszak (Stomil Olsztyn), pomocnik Maciej Koziara (Miedź Legnica), a także bramkarz i środkowy pomocnik, których personalia nie są znane.

Pojedynek na boisku treningowym nr 1 ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu był od początku wyrównany, a gra toczyła się w większości w środku pola, choć częstochowianie byli nieco groźniejsi. W 8. minucie jeden ze strzałów graczy Skry poszybował nad bramką gospodarzy. W 18. minucie pojedynku było tłoczno pod bramką GKS, ale rywale nie zdołali tego wykorzystać. Dwanaście minut później silny strzał dobrze wybronił testowany przez "Brunatnych" golkiper Leonid Otczenaszenko. Ukrainiec posiadający od 2015 roku obywatelstwo polskie jesienią był zawodnikiem pierwszoligowego GKS 1962 Jastrzębie. Bełchatowianie też potrafili zagrozić bramce Skry. W 10. minucie groźnie w pole karne wpadł aktywny w pierwszej połowie meczu Damian Hilbrycht, który nieznacznie się pomylił, a w 32. minucie wypożyczony z Rakowa Częstochowa Jakub Bator otrzymał dobre podanie od testowanego pomocnika i uderzył, ale bez problemu interweniował Mateusz Kos.

W drugiej części gry doszło do wielu zmian po obu stronach, a groźniejsi od początku byli bełchatowianie. Najpierw groźne uderzenie z rzutu wolnego posłał Waldemar Gancarczyk, ale na raty wybronił tę próbę Mikołaj Biegański. Trzy minuty po zmianie stron przy linii końcowej boiska z piłką znalazł się Maciej Mas, który zmylił rywali i niemalże z zerowego kąta przelobował bramkarza Skry i wpakował piłkę do siatki. W 54. minucie centry z rzutu rożnego nie wykorzystał Mas, a w świetnej sytuacji nie zdążył do piłki Marcin Sierczyński, który mógł zakończyć akcję GKS. Dwie minuty później Konrad Matuszewski dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska, a akcję zakończył Maciej Koziara, który oddał strzał głową. Pomocnik Miedzi Legnica, który jest bliski powrotu do Bełchatowa po półrocznej przerwie, wcisnął piłkę tuż przy słupku, a pomógł mu w tym nieco bramkarz Skry, który nie zachował się w tej sytuacji najlepiej. W 66. minucie Mas znów próbował pokonać golkipera rywali, ale Biegański zdołał wybronić jego uderzenie głową. Kwadrans później do ataków ruszyli częstochowianie, którzy walczyli do samego końca. W 81. minucie bramkę kontaktową dla Skry zdobył Damian Warnecki, wychowanek bełchatowskiego klubu, który jest wypożyczony do drugoligowego klubu na ten sezon. Chwilę później swoje okazje zmarnowali Konrad Matuszewski i Łukasz Wroński, a w 90. minucie z bliskiej odległości celnie uderzył testowany zawodnik Skry i mecz zakończył się remisem 2:2.

Najbliższy mecz bełchatowianie rozegrają w środę, 27 stycznia o godz. 11 na boisku treningowym nr 1 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Rywalem GKS będzie trzecioligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki.

GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 2:2 (0:0)

1:0 - Maciej Mas 48'
2:0 - Maciej Koziara 56'
2:1 - Damian Warnecki 81'
2:2 - zawodnik testowany 90'

GKS:

I połowa: Leonid Otczenaszenko - Kamil Mizera, Kajetan Kunka, Bartosz Kołodziejczyk, Mateusz Szymorek - Michał Pawlik, Filip Laskowski, Damian Hilbrycht, zawodnik testowany, Jakub Bator - Patryk Winsztal

II połowa: zawodnik testowany - Marcin Sierczyński, Kajetan Kunka (75' Bartosz Kołodziejczyk), Hubert Jakubiec, Jakub Staszak - Waldemar Gancarczyk, Konrad Matuszewski, Maciej Koziara, Kacper Sionkowski, Łukasz Wroński - Maciej Mas

Skra:

I połowa: Mateusz Kos - Adam Mesjasz, Adam Olejnik, Rafał Brusiło, zawodnik testowany, Dawid Niedbała, Krzysztof Napora, Karol Noiszewski, Titas Milašius, Kamil Wojtyra, zawodnik testowany

II połowa: Mikołaj Biegański - Adrian Cheliński, Adam Mesjasz, zawodnik testowany, Jakub Załucki, Sebastian Rogala, Adam Olejnik, zawodnik testowany, Karol Noiszewski, zawodnik testowany, Damian Warnecki.