LUKS Astoria Szczerców z awansem do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski [FOTO]

Futsalistki ze Szczercowa w turnieju eliminacyjnym przegrały tylko z faworytem z Łodzi Astorianki / Facebook
Zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Astoria Szczerców Junior zajęły drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym i wywalczyły tym samym awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 kobiet w futsalu, które na początku grudnia odbędą się w Jastrzębiu-Zdroju.

Astorianki walczyły w Łęczycy o finał

11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości odbyło się w całej Polsce 10 turniejów eliminacyjnych do Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 kobiet w futsalu.

Jeden z eliminacyjnych turniejów rozegrano w Łęczycy, gdzie pojechały także przedstawicielki LUKS Astoria Szczerców Junior. Tam w grupie systemem każdy z każdym walczyło pięć drużyn. Gospodarzem była ekipa MKS Górnik 1956 Łęczyca.

W pierwszym spotkaniu szczercowianki zmierzyły się z ekipą UKS SMS Łódź. Rywalki jako pierwsze zdobyły dwa gole, a honorowe trafienie dla Astorianek zaliczyła obrończyni Wiktoria Kaczmarek, która uderzyła z połowy boiska, a bramkarka z Łodzi zaliczyła niefortunną interwencję. Ostatecznie w inauguracyjnym starciu podopieczne trenera Łukasza Topolskiego uległy 1:2 z bardzo silnym zespołem.

W kolejnych meczach grupy 4 gospodynie zremisowały 1:1 z BSC Sokół Aleksandrów Łódzki, a łodzianki zdemolowały KS Rekord Brzeziny aż 15:0.

LUKS Astoria Szczerców Junior kolejne spotkanie rozegrał z Górnikiem Łęczyca. Pierwsze trzy bramki dla Astorianek zdobywały w dość szybkim tempie: Nikola Góra, Zuzanna Adamczyk oraz Wiktoria Kaczmarek i po pierwszej połowie było 3:0. Po zmianie stron gospodynie zdobyły dwie bramki i nawiązały kontakt z rywalkami, co spowodowało spore nerwy. Szczercowianki po czwartym faulu zawodniczek z Łęczycy otrzymały przedłużony rzut karny, ale wysoko nad bramką uderzyła Wiktoria Kaczmarek. Chwilę później Astorianki znów miały okazję na bramkę z karnego, ale niecelnie uderzyła Nikola Góra. Kilka minut później faulowana była Paulina Dłużak i za trzecim podejściem ciężar wzięła na siebie kapitan Julia Gryś, która pewnie trafiła z rzutu karnego. Chwilę przed końcem meczu na 5:2 strzeliła Wiktoria Kaczmarek, która tym samym ustaliła wynik spotkania.

Kolejny mecz to wygrana ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego nad Rekordem Brzeziny 6:0 oraz triumf UKS SMS 11:0 nad Górnikiem.

Trzeci mecz turnieju eliminacyjnego Astorianki zagrały z BSC Sokołem Aleksandrów Łódzki i była to już walka o drugie miejsce, która dawało szansę na awans. Pierwszego gola dla Astorii zdobyła Zuzanna Adamczyk po ładnej akcji w duecie z Wiktorią Kaczmarek. Pod koniec pierwszej połowy rywalki doprowadziły do remisu. Po przerwie dwa gole zdobyła Nikola Góra, a na 4:1 podwyższyła Angelika Opyd i mecz zakończył się takim właśnie wynikiem.

Następnie MKS Górnik 1956 Łęczyca ograł 8:0 KS Rekord Brzeziny, a UKS SMS Łódź zdeklasował 10:0 BSC Sokół Aleksandrów Łódzki.

W ostatnim meczu grupy szczercowianki spotkały się z najsłabiej prezentująca się ekipą z Brzezin. W ciągu pierwszych dwóch minut hat-tricka zanotowała Julia Gryś. Kolejne trafienia odnotowały: trzy razy Wiktoria Kaczmarek i po jednym Nikola Góra, Angelika Opyd, Julia Muszyńska, Julia Gryś i Marta Kowalewska, dla której był to debiutancki gol w barwach LUKS Astorii Szczerców Junior.

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej komplet punktów w 4 meczach zdobyły zawodniczki UKS SMS Łódź z bilansem bramek 38:1, które były pewne awansu. Drugie były szczercowianki z sumą 9 oczek i bilansem 21:5. Dalej uplasowały się ekipy: MKS Górnik 1956 Łęczyca, BSC Sokół Aleksandrów Łódzki i KS Rekord Brzeziny.

Statuetkę najlepszego bramkarki turnieju eliminacyjnego w Łęczycy wywalczyła golkiperka Astorianek Lidia Płuciennik, która odnotowała wiele bardzo dobrych interwencji.

W Łęczycy drużyna ze Szczercowa grała w następującym składzie: Julia Gryś (C), Nikola Góra, Zuzanna Adamczyk, Weronika Kaczmarek, Lidia Płuciennik, Angelika Opyd, Nikola Kiereś, Wiktoria Kaczmarek, Julia Muszyńska, Marta Kowalewska, Paulina Dłużak.

Kwestia awansu z drugiego miejsca szczercowianek ważyła się do samego końca, ponieważ wiele zależało od tego, jak potoczą się spotkania w innych grupach w całym kraju.

Ostatecznie LUKS Astoria Szczerców Junior znalazł się w gronie czterech najlepszych drużyn z drugich miejsc i awansował do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 kobiet, który odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2020 roku w Jastrzębiu-Zdroju.

Tam podopieczne trenera Łukasza Topolskiego z dorobkiem 6 oczek będą rywalizować w grupie 4 z: Wandą Kraków, Pogonią Tczew i AZS UAM Poznań.

Ponadto w grupie 1 znalazły się: aktualne Mistrzynie Polski BTS Rekord Bielsko-Biała, a także Staszkówka Jelna, AZS UJ Kraków oraz SMS II Łódź. W grupie 2 spotkają się: TS ROW Rybnik, Bielawianka Bielawa, Wierzbowianka Wierzbno oraz AZS UMCS Lublin. W grupie 3 zagrają gospodynie SWD Wodzisław Śląski, Stomilanki Olsztyn, FSA Kraków i UKS SMS Łódź.