LKS Ziemi Puckiej w Toruniu. W sumie 6 medali, a złoto mają: Mateusz Oss, Mateusz Helman, Rafał Kownatke, Dominika Duraj, Kinga Kempa | FOTO

Piotr Niemkiewicz
Mateusz Oss, Mateusz Helman, Rafał Kownatke, Dominika Duraj, Kinga Kempa - oto sportowcy LKS Ziemi Puckiej, którzy wywalczyli złote medale na Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwa Okręgu juniorów w Toruniu (2020). W sumie sportowcy z puckiego klubu przywieźli sześć krążków.

Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Okręgu juniorów w Toruniu (2020) zostały połączone z mitingiem ogólnopolskim. Pod dachem pojawiło się mrowie zawodników - łącznie 950. A zawody okazały się bardzo udane dla zawodników LKS Ziemi Puckiej, którzy wrócili z sześcioma medalami.

Wśród tych zdobyczy najwięcej było złotych krążków. Punktowali reprezentanci młodego pokolenia (Mateusz Oss, Mateusz Helman, Dominika Duraj, Kinga Kempa) oraz seniorzy (Rafał Kownatke).
- Bardzo dobrze zaprezentowali się też zawodnicy w innych kategoriach wiekowych - komentuje Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

Najcenniejszymi zdobyczami pochwalić się może dwukrotnie obecny na podium Mateusz Oss, który zdobył złoty medal w biegu na 200 m (wynikiem 22,78 sek.) oraz srebrno w biegu na 60 m (wynikiem 7,29 sek.).

Mateusz Helman z Łebcza (uczeń ZSP Kłanino) mistrzem Polski!...

Ze złotem wraca też utalentowany miotacz Mateusz Helman, który wygrał konkurs w pchnięciu kulą wynikiem 14,19 m. W tej samej dyscyplinie świetnie spisał się też jego sportowy mentor - Rafał Kownatke. Zawodnik i trener LKS Ziemi Puckiej pchnął kulę na odległość 18,24 m.

Złotkami z Pucka zostały również: Dominika Duraj - pierwsza w biegu młodziczek na dystansie 300 m (40,91), Kinga Kempa, która wygrała skok w dal młodziczek (480 cm).

Dwa medale wywalczył Cezary Wesserling. Pierwszy brąz wywalczył w biegu na 60 m (wynikiem 7,39 sek) a drugi na dystansie 200 m (23,77 sek). Trzecie miejsce na podium wybiegał też Szymon Zalikowski, który rywalizował w biegu na 300 m (38,81 sek).

Izabella Thrun była trzecia w pchnięciu kulą młodziczek - wynikiem 9,63 m.