ŁKS Łódź zremisował w Turcji z Rudarem z Czarnogóry

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź zremisował w Turcji z Rudarem z Czarnogóry Fot. ŁKS Łódź
W drugim zimowym sparingu, a pierwszym podczas zgrupowania w Turcji pierwszoligowy ŁKS Łódź z Rudarem Pljevlja 1:1.

Ełkaesiacy rozpoczęli odważnie mecz z zespołem z czarnogórskiej elity. W 15 minucie Ricardinho, po dokładnym podaniu Piotra Janczukowicza, strzelił jednak obok słupka. Trzy minuty później łodzianie wyszli na prowadzenie po golu głową Samu Corrala, któruy wykorzystał dokładne dogranie Adriana Klimczaka. Rudar wyrównał w 36 minucie. Jeden z graczy tego zespołu wykazał się największym sprytem w zamieszaniu na polu karnym łodzian i wepchnął piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Dawida Arndta. Gracze ŁKS protestowali, bowiem ich zdaniem strzelec gola faulował Oskara Koprowskiego. Arbiter zdania jednak nie zmienił i wskazał na środek boiska.
Po zmianie stron łodzianie dalej grali odważnie i w 56 minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Javi Moreno trafił w słupek. Potem przez wiele minut niewiele działo sie na boisku, gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie bez sytuacji podbramkowych. W końcowych minutach spotkania ełkaesiacy przyspieszyli. Groźnie strzelał Marcel Wszołek, ale piłkę zablokowali obrońcy z Czarnogóry. Z kolei bramkarz rywali obronił strzał głową Mieszko Lorenca. Trener Kibuc Vicuna dał szansę gry 25 piłkarzom. Nie grali natomiast bramkarz Marek Kozioł i Mateusz Bąkowicz, którzy leczą urazy i rekonwalescent Kamil Dankowski.
W najbliższą sobotę (5 lutego) ełkaesiacy zmierzą się w Side z FK Atyrau, dwukrtonym mistrzem Kazachstanu (2001, 2002). W zakończonym niedawno sezonie (w Kazachstanie gra się systemem wiosna – jesień) sobotni rywal ełkaesiaków zajął 11 miejsce w tamtejszej ekstraklasie. W minionym sezonie w FK Atyrau występowali reprezentant Haiti Alex Junior oraz Armenii Solomon Udo, a także trzech młodzieżowych reprezentantów Kazachstanu Adilbek Zhumakhanov, Zhaslan Kairkenov i Mukagali Pangerey. 9 lutego ełkaesiaków czeka starcie z Worskłą Połtawa z Ukrainy. Będzie to ostatni mecz podczas zgrupowania, które kończy się 11 lutego. ą

ŁKS ŁÓDŹ - RUDAR PLJEVLJA 1:1 (1:1)