ŁKS Łódź bez punktu, ale wykartkowany pod Wawelem

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź bez punktu, ale wykartkowany pod Wawelem Fot. Grzegorz Gałasiński
ŁKS Łódź bez punktu, ale wykartkowany pod Wawelem. Kompletnie nieudaną wyprawę pod Wawel zaliczyli piłkarze ŁKS. Nie dość, że podopieczni trenerów Jacka Janowskiego i Wojciecha Robaszka nie zdobyli w meczu z Garbarnią nawet punktu, to „złapali” za to czerwoną kartkę i aż osiem żółtych. Efekt tego taki, że w środowym meczu z Błękitnymi w Stargardzie pauzować będą Patryk Bryła, Damian Guzik i Kamil Juraszek. Dobrze chociaż, ze pomimo porażki nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w ligowej tabeli. To miejsce gwarantuje bezpośredni awans do I ligi.

Przed niedzielnym meczem w Krakowie trenerzy ŁKS podkreślali, że będzie to ciężkie spotkanie, bo Garbarnia wiosną gra dobrze i w przypadku wygranej z ŁKS nadal będzie się liczyć w walce o miejsce czwarte, które daje prawo gry w barażu o zaplecze Ekstraklasy. I rzeczywiście podczas całego spotkania „iskrzyło” na całego. Pierwsze minuty to akcja za akcję. W dobrej sytuacji znalazł się Wojciech Łuczak, ale trafił w bramkarza Garbarni.
Około 30 minuty arbiter uznał, że jeden z piłkarzy łodzian dotknął piłki, we własnym polu karnym, ręką. A więc „wapno”. Do pilko podszedł Krzysztof Kalemba i było 1:0 dla miejscowych. Zaraz potem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę, ujrzał Patryk Bryła. W ostatniej akcji pierwszej połowy ŁKS wyrównał. Bartosz Widejko zacentrował z rzutu rożnego w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Wojciech Łuczak i strzałem głową strzelił gola. Fatalnie rozpoczęła się za to dla łodzian druga połowa. W 53 minucie Tomasz Ogar wpakował piłkę do siatki ŁKS. Około 70 minuty Marek Masiuda z Garbarni ujrzał czerwoną kartkę (druga żółta). ŁKS nie zdołała jednak doprowadzić do remisu.
W najbliższą środę (16 maja) łodzianie grają w Stargardzie zaleły mecz 22. kolejki z Błękitnymi. Początek spotkania o godz. 17. W rundzie jesiennej łodzianie wygrali z zespołem trenera Krzysztofa Kapuścińskiego 2:1 (0:0). Szkoleniowiec Błękitnych jest ewenementem w II lidze. Pracuje z zespołem od 15 sierpnia 2012 roku. Z kolei w sobotę (19 maja) na stadion przy alei Unii 2 zawita Siarka Tarnobrzeg. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18. W pierwszej części sezonu łodzianie triumfowali w Tarnobrzegu 1:0 (0:0).Po tym meczu do końca sezonu pozostaną jeszcze dwie kolejki.

GARBARNIA Kraków 2 (1)
ŁKS Łódź 1 (1)
Bramki
1:0 - Krzysztof Kalemba (30, rzut karny)
1:1 - Wojciech Łuczak (45+4, głową)
2:1 - Tomasz Ogar (53_
Garbarnia: Aleksander Kozioł - Łukasz Furtak, Michał Wrześniewski, Krzysztof Kalemba, Łukasz Pietras - Filip Wójcik, Marek Masiuda, Wojciech Wojcieszyński, Szymon Kiebzak (84, Krzysztof Gawle), Serhij Krykun (74, Arkadiusz Garzeł) - Tomasz Ogar (90+2, Patryk Serafin). Trener: Mirosław Hajdo.
ŁKS: Michał Kołba - Kamil Rozmus, Kamil Rozmus (46, Paweł Pyciak), Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko (63, Rafał Kujawa) - Maciej Wolski, Przemysław Kocot, Wojciech Łuczak, Patryk Bryła, Piotr Pyrdoł (68, Damian Guzik) - Jewhen Radionow (57, Łukasz Zagdański). Trenerzy: Wojciech Robaszek - Jacek Janowski. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.
Czerwone kartki: Marek Masiuda (71 minuta, druga żółta) - Patryk Bryła (32 minuta, druga żółta).
Żółte kartki: Marek Masiuda, Tomasz Ogar - Kamil Rozmus, Patryk Bryła, Maciej Wolski, Przemysław Kocot, Kamil Juraszek, Rafał Kujawa, Damian Guzik.