Lider Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź pokonał w Bełchatowie miejscowy GKS [ZDJĘCIA]

Mimo wszelkich starań bełchatowianie nie zdołali sprawić niespodzianki i przegrali drugi mecz z rzędu w lidze Dariusz Śmigielski
GKS Bełchatów przegrał przed własną publicznością z liderem ŁKS Łódź 1:3 (1:3) w meczu 6. kolejki Fortuna 1. Ligi. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Patryk Makuch już w 10. minucie gry wyprowadzając "Brunatnych" na prowadzenie. Z czasem do głosu doszli łodzianie, którzy wykazali się lepszą skutecznością.

ŁKS Łódź lepszy w Bełchatowie od GKS

Mecz z Łódzkim Klubem Sportowym drużyna GKS Bełchatów rozpoczęła z dwiema zmianami w porównaniu do ostatniego starcia w Opolu z Odrą, gdzie "Brunatni" przegrali 0:1. W środkowej części boiska Jakuba Witka zastąpił wracający po kontuzji Michał Pawlik, a w miejscu Patryka Winsztala na pozycji nr "10" zagrał Damian Hilbrycht.

Mecz na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie lepiej rozpoczęli piłkarze GKS. Patryk Makuch oddał strzał głową obok bramki ŁKS po dośrodkowaniu Bartłomiej Eizencharta. W kolejnych minutach z rzutu wolnego nad bramką łodzian uderzył Waldemar Gancarczyk, a chwilę potem Łukasz Wroński huknął z ponad 20. metrów, ale obok bramki strzeżonej przez byłego bramkarza i kapitana GKS Bełchatów Arkadiusza Malarza. Doświadczony golkiper skapitulował w 10. minucie gry po uderzeniu Patryka Makucha, który skorzystał z prezentu defensywy ŁKS i wyprowadził GKS na prowadzenie. Trzeba przyznać, że pierwsze akcje meczu należały do bełchatowian, ale później karty rozdawał już tylko ŁKS. W 16. minucie stan spotkania wyrównał napastnik ŁKS Łódź Łukasz Sekulski, który uderzył futbolówkę, a ta po rykoszecie wpadła do siatki. Dziesięć minut później Łódzki Klub Sportowy wyprowadził na prowadzenie hiszpański pomocnik Pirulo, który wykorzystał niezdecydowanie w szeregach gospodarzy i pokonał Pawła Lenarcika. Na minutę przed końcem pierwszej części gry Pirulo trafił po raz drugi w tym spotkaniu, tym razem znów po błędzie obrońców GKS, ale z trudniejszej pozycji i do szatni łodzianie schodzili, prowadząc w Bełchatowie 3:1.

Po zmianie stron minęło kilka minut i do ataku ruszyli bełchatowianie. Makuch w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Malarza. Kilka chwil później próba strzału Winsztala również została obroniona przez bramkarza ŁKS. W kolejnej akcji nad bramką uderzył wprowadzony po przerwie Szymon Łapiński. W 66. minucie gry sędzia Wojciech Krztoń z Olsztyna dostrzegł zagrania ręką we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jednego z ełkaesiaków. Do jedenastki podszedł Waldemar Gancarczyk, który fatalnie przestrzelił wysoko nad bramką.

Po tej okazji GKS został zepchnięty do defensywy, gdzie sporo pracy miał Lenarcik. Swoich sił w ataku spróbowali Michał Trąbka i Kamil Dankowski. W ostatnich kilku minutach atakowali coraz śmielej "Brunatni", ale bezskutecznie. W jednej z ostatnich akcji meczu Samu Corral przegrał pojedynek z golkiperem GKS.

Ostatecznie Łódzki Klub Sportowy pokonał w Bełchatowie miejscowy GKS 3:1 (3:1), a wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą.

Konferencja prasowa z udziałem trenerów: Wojciecha Stawowego (ŁKS Łódź) i Marcina Węglewskiego (GKS Bełchatów), a także obrońcy Łódzkiego Klubu Sportowego Macieja Wolskiego.

W ligowym zestawieniu podopieczni Marcina Węglewskiego plasują się na 16. miejscu z dorobkiem dwóch oczek na koncie i bilansem bramkowym, który wynosi 3 gole zdobyte i 10 bramek straconych.

Kolejny mecz ekipa GKS Bełchatów rozegra na wyjeździe z jedenastym w tabeli Stomilem Olsztyn. Początek tego pojedynku w niedzielę, 4 października o godz. 17.