Kwalifikacyjne turnieje wojewódzkie młodych tenisistów. Walczyli młodzicy, juniorki i juniorzy

AK
Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Tadeusza Książczyka
Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Tadeusza Książczyka AK
W Rawie Mazowieckiej oraz Moszczenicy odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny. W kategorii młodzików oraz juniorek i juniorów nie zabrakło przedstawicieli powiatu bełchatowskiego.

W kategorii młodzików najlepiej spisał się Piotr Kasprzak, który reprezentował LKS Stomil Bełchatów. Na pozycjach 9-12 uplasował się z kolei Krystian Dzwonek z LKS Omega Kleszczów oraz Szymon Zajda z ULKS Kusy Łobudzice. Na miejscach 13-16 znalazł się bełchatowianin Bartosz Wojewoda. Pozycje 21-24 należały do Marcela Gołasa z Kleszczowa i Jakuba Płuciennika z Bełchatowa. Jego brat Bartosz zajął z kolei miejsca 25-28.

W Moszczenicy, gdzie rywalizowali juniorzy i juniorki. Siódma była Oliwia Zawiasa z ULKS Kusy Łobudzice, a miejsca 9-12 zajęła jej klubowa koleżanka Paulina Gapik. Spośród juniorów siódmą lokatę zajął Maksymilian Zawiślak z „Omeżki”, a drugi z kleszczowian Krystian Dzwonek znalazł się na miejscach 21-24.

Ważne doświadczenie dla seniorów z Kleszczowa

W Łodzi rozegrano mistrzostwa województwa seniorów w tenisie stołowym. W singlu Aleksandra Sima zajmowała miejsca 9-16. W grze podwójnej z Aleksandrą Niemiec z Radomska były na pozycjach 5-8. Te same lokaty zajęła kleszczowianka w grze mieszanej z Pawłem Kozerą. Ponadto 25. miejsce w singlu zajął Jakub Kuśmierski, a w grze podwójnej z Piotrem Kowalczykiem był szesnasty.