Krótka absencja Przemysława Zdybowicza i miesięczna przerwa od gry Marcina Ryszki

Adam Kieruzel
Zdecydowanie poważniejszej kontuzji doznał Marcin Ryszka. Jego przerwa od treningów wyniesie blisko miesiąc Michał Antczak / GKS Bełchatów
W sparingowym spotkaniu wygranym przez PGE GKS Bełchatów z Wisłą Kraków 2:1 nie obyło się bez kontuzji. Doznali ich Przemysław Zdybowicz i Marcin Ryszka. Obu młodych piłkarzy czeka przerwa w treningach z zespołem.

Jak oficjalnie informuje klub "Zdybo" doznał silnego stłuczenia śródstopia, a najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie została uszkodzona kość. Przypomnijmy, że młody napastnik tego urazu doznał walcząc o piłkę w polu karnym gości. Tym samym Zdybowicz został ostro potraktowany przez bramkarza rywali i musiał opuścić plac gry, a chwilę potem bełchatowianie wykorzystali podyktowany za to przewinienie rzut karny.

O wiele więcej pecha miał Marcin Ryszka, który walcząc o piłkę przy linii bocznej boiska upadł na tyle niefortunnie, że doszło do uszkodzenia aparatu ścięgnisto-mięśniowego stawu ramiennego prawego.

Przemysław Zdybowicz oraz Marcin Ryszka będą teraz pracować z klubowym fizjoterapeutą Damianem Zielińskim. Napastnika zabraknie przez kolejne kilka dni, a z kolei pomocnik środka pola będzie pauzował około czterech tygodni, co powoduje, że do treningów wróci najprawdopodobniej po pierwszym w sezonie 2019/2020 Fortuna 1. Ligi starciu ze Stomilem Olsztyn, które już w sobotę 27 lipca o godz. 19 na Stadionie Miejskim w Bełchatowie.