Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus, Bełchatów. PGE oficjalnie potwierdza śmierć pracownicy RAMB-u zakażonej COVID-19

Redakcja
PGE w Bełchatowie oficjalnie potwierdza śmierć pracownicy RAMB-u zakażonej COVID-19
PGE w Bełchatowie oficjalnie potwierdza śmierć pracownicy RAMB-u zakażonej COVID-19 arch. nm.pl
PGE GiEK S.A oficjalnie potwierdza śmierć 38-letniej pracownicy kopalnianej spółki RAMB, która po ponad dwutygodniowym leczeniu w szpitalu wojewódzkim w Zgierzu przegrała walkę z koronawirusem. Zmarła bełchatowianka we wtorek, 7 kwietnia, została ujęta w wojewódzkich i krajowych statystykach dotyczących śmiertelności COVID-19 w Polsce. W Bełchatowie i powiecie bełchatowskim zakażonych jest łącznie 28 osób.

Koronawirus, Bełchatów. PGE oficjalnie potwierdza śmierć pracownicy RAMB-u zakażonej COVID-19

Zakażenie kononawirusem u 38-latki było pierwszym potwierdzonym przypadkiem w spółce RAMB. PGE informuje, że do zarażenia nie doszło na terenie zakładu pracy. "Niezwłocznie po uzyskaniu informacji potwierdzającej dodatni wynik testu na koronawirusa, kilka osób, które miały kontakt z kobietą zostało oddelegowanych na domową kwarantannę, zgodnie z zaleceniem Sanepidu. Na dzisiaj potwierdzono koronawirusa u 16 pracowników Spółki RAMB. Dwie osoby już wyzdrowiały, stan zdrowia 13 Pracowników jest dobry, przebywają na leczeniu domowym. W stanie ciężkim jest jeden Pracownik." - czytamy w komunikacie Sandry Apanasionek, p.o. Dyrektor Departamentu Komunikacji
PGE GiEK S.A.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Bełchatowie

Sandra Apanasionek podkreśla ponadto: "We wszystkich oddziałach PGE GiEK oraz spółkach zależnych wprowadzone są odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pracownicy są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne. Wprowadzone rozwiązania organizacyjne uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób, ograniczono spotkania, Pracowników oddelegowano do pracy zdalnej na tych stanowiskach, gdzie jest to możliwe. Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane. Pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych."

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto