Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Korespondencyjne głosowanie. Historyczna sesja Rady Powiatu w Bełchatowie

Jan Hofman
Pandemia koronawirusa sprawiała, że po raz pierwszy w historii sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się drogą korespondencyjną. Takie rozwiązanie podyktowane jest koniecznością ochrony zdrowia i życie radnych.

W środę w wejściu do głównego budynku starostwa wystawiona zostanie urna, wyraźnie oznaczona „XVIII sesja Rady Powiatu w Bełchatowie”, do niej w godzinach 8-10 radni zobowiązani są wrzucić swoje odręcznie podpisane karty do głosowania, które otrzymali 15 kwietnia. Wówczas otrzymali też materiały na sesje ii karty do głosowania korespondencyjnego.
Jutro o godz. 14 przewodniczący Rady Powiatu poprowadzi obrady bez udziału innych osób. W kolejnych punktach porządku obrad Przewodniczący przedstawi wyniki głosowania korespondencyjnego, które zostaną opublikowane na platformie e-sesja.
Protokół sesji wraz z imiennymi wynikami głosowania oraz wersją audio z prowadzonych przez przewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie obrad sesji, zostaną umieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Bełchatowskiego.

Posiedzenie Komisji Stałych:
Dziś w godzinach 16-18 w wejściu do głównego budynku Starostwa wystawiona zostanie urna wyraźnie oznaczona „Posiedzenie komisji stałych Rady Powiatu-głosowanie korespondencyjne”- radni zobowiązani są wrzucić karty do urny. Wyniki głosowania, treść pytań oraz odpowiedzi udzielone przez Zarząd Powiatu zostaną załączone do protokołu posiedzenia oraz opublikowane na platformie e-sesja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto