Na razie współpraca ta obejmować ma Wydziały Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Jak mówią przedstawiciele PGE GiEK i uczelni współpraca ta ma wpływać na podnoszenie jakości i efektywności kształcenia studentów, którzy w przyszłości zasilą być może szeregi bełchatowskiej kopalni czy innych firmach branży górniczo-energetycznej.
Co daje współpraca kopalni Bełchatów z Politechniką Wrocławską
W praktyce współpraca ta dotyczyć ma m.in. wspólnego kształtowania programów nauczania, wymiany doświadczeń, rozszerzenia zakresu praktycznej nauki zawodu.
- W naszym wspólnym interesie jest unowocześnianie procesu kształcenia pod katem zapotrzebowania naszej branży, uzgadnianie tematów prac badawczych, organizowanie praktyk studenckich i staży oraz wspólnych seminariów służących wymianie praktycznej i teoretycznej wiedzy z obszaru górnictwa i energetyki. Dodatkowo rozważamy w przyszłości objęcie patronatem PGE wybranych kierunków kształcenia na Politechnice Wrocławskiej - mówi Dariusz Grzesista, dyrektor bełchatowskiej kopalni.
PGE GIEK już 9 la temu podpisała z Politechniką Wrocławską porozumienie o współpracy naukowo-technicznej. Jak mówią przedstawiciele PGE GIEK, efektem wspólnych działań jest realizacja wielu ważnych projektów badawczo-rozwojowych, usprawniających i podnoszących efektywność pracy instalacji energetycznych i maszyn pracujących w kopalni.
- Przykładem jest opracowanie innowacyjnej metody monitoringu bloku energetycznego w Elektrowni Turów czy technologii suszenia węgla brunatnego z wykorzystaniem ciepła odpadowego wraz z budową instalacji pilotażowej do suszenia węgla - informują przedstawiciele PGE GIEK.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?