Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolejne samorządy kupują maseczki dla mieszkańców. Gdzie będą dostępne?

Redakcja
Kolejne samorządy w powiecie bełchatowskim przygotowują maseczki ochronne dla swoich mieszkańców. Wiemy już, gdzie będą i w jaki sposób będą dystrybuowane

Większość samorządów z powiatu bełchatowskiego zdecydowała się na zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców.

10 tys. maseczek ochronnych, które trafią do bełchatowian zamówił Urząd Miasta w Bełchatowie. - Pierwsza partia właśnie dotarła, kolejnej spodziewamy się za kilka dni - najprawdopodobniej w piątek - mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z Zespołu ds. Informacji Społecznej w UM.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, a także by pomóc w realizacji obowiązku zasłaniania ust oraz nosa, kiedy przebywamy w przestrzeni publicznej zdecydowałam, że zakupimy maseczki ochronne. Będą to maski wielokrotnego użytku, nadające się do prania – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Maseczki trafią do bełchatowian, którzy znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla Osób Bezdomnych. Przekazane zostaną też do placówek leczniczych.

Maseczki będą również rozdawane mieszkańcom przez strażników miejskich w czasie patroli w Bełchatowie.

Maseczki trafią do skrzynek

Dużą partię maseczek wielorazowego użytku zamówiła już gmina Szczerców. W sumie samorząd kupił 10 tys. sztuk maseczek, polskiej produkcji, zgodnych z wymogami wskazanymi przez Krajowego Konsultanta ds. Chorób Zakaźnych.

Jutro pierwsza partia zamówienia powinna trafić do gminy, będa one dostarczane indywidualnie do każdej posesji, prawdoppdobnie przez Straż Gminną w Szczercowie.

Jak mówi Robert Kornacki z Urzędu Gminy w Szczercowie, każda maseczka będzie indywidualnie zapakowana, do każdego domu trafi ich tyle, ile jest tam zameldowanych osób. Maseczek z pewnością wystarczy dla każdego, bo na terenie gminy mieszka obecnie ponad 8 tys. mieszkańców.

W dystrybucji maseczek pomogą strażacy

Maseczki będzie też miała gmina Bełchatów. Kolportaż 4100 maseczek rozpocznie się w czwartek, 16 kwietnia.

Większośc, bo 3 600 sztuk maseczek kupi Urząd Gminy Bełchatów.

- Do akcji samorządu dołączyło też Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy i Rozwoju Gminy Bełchatów "Odnowa", które z własnych środków zakupiło 500 maseczek i przekazało je gminie - informują przedstawiciele UG.

Maseczki do domów będą dostarczać strażacy ochotnicy. Do każdego domostwa na terenie gminy trafi jedna maseczka. Co bardzo ważne, maseczki te zostały wykonane z atestowanej bawełny wysokiej jakości.

Są wielokrotnego użytku, aby je zdezynfekować wystarczy maseczkę wyprać w gorącej wodzie z mydłem, a następnie wyprasować żelazkiem bądź parownicą (po obu stronach).

- Druhowie będą wrzucać maseczkę do skrzynki pocztowej na terenie każdej posesji. Jeśli skrzynki nie będzie, zadzwonią do drzwi i postarają się w ten sposób przekazać maseczkę mieszkańcom - mówi wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc.

Dystrybucja maseczek ruszy w czwartek, 16 kwietnia. Szacuje się, że każdego dnia maseczki uda się przekazać mieszkańcom około 500 posesji.

Maseczki gratis dostaną też mieszkańcy gminy Rusiec

-. Do współpracy zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców, którzy zobowiązali się do ich uszycia - informują przedstawiciele gminy.

Pod koniec tego tygodnia rozpocznie sie ich dystrybucja. Zajmą się tym strażący oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ruścu.

Do skrzynek pocztowych domostw trafi tyle maseczke, ilu mieszkańców jest tam zameldowanych, zgodnie z informacjami pochodzącymi ze spisu mieszkańców. Docelowo zostanie rozdysponowanych 12 tys. maseczek, po 2 szt. na osobę.

Być może maseczki uszyją mieszkańcy

Do wyposażenia mieszkańców w maseczki przymierza się też gmina Kluki. Jak mówi jednak wójt Renata Kaczmarkiewicz, nie wiadomo jeszcze, czy gmina je zakupi czy też kupi materiał i zostaną one uszyte przez kogoś na terenie gminy. - Chcemy, by maseczkę dostał każdy mieszkaniec - mówi Renata Kaczmarkiewicz.

Gmina Drużbice prawdopodobnie otrzyma niedopłatnie 1000 sztuk maseczek, które pojawią się w sklepach czy przychodni, gdzie będa mogli odbierać je mieszkańcy.

Maseczek nie planuje kupować gmina Zelów.

Maseczki dla mieszkańców dostępne będą też na terenie gminy Kleszczów CZYTAJ TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto