Kolejna sparingowa porażka GKS. Tym razem lepszy był drugoligowiec z Pruszkowa [ZDJĘCIA]

Najwięcej strzeleckich sytuacji w ekipie GKS stworzył sobie Winsztal, który zagrał 30 minut Michał Antczak / GKS Bełchatów
Drużyna GKS Bełchatów nadal bez wygranej w meczu kontrolnym. Tym razem bełchatowianie po raz pierwszy tej zimy na swoim terenie przegrali z drugoligowym Zniczem Pruszków 0:1 (0:1). Zwycięskie trafienie dla gości z Mazowsza padło z rzutu karnego w 15. minucie gry. Pojedynek odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu.

Od początku spotkania dominował GKS, a bramkę już w 10. minucie zdobył Patryk Winsztal, ale sędzia wskazał na pozycję spaloną. Kolejna akcja to seria uderzeń na bramkę rywali w wykonaniu: Bartosza Biela, Marcina Sierczyńskiego i Bartłomieja Bartosiaka, a całą sytuację zakończył Winsztal, uderzając z bliskiej odległości w bramkarza. W 15. minucie starcia goście zdobyli bramkę z rzutu karnego, po jednym z nielicznych wypadów w pole karne gospodarzy. Kolejne pół godziny pierwszej połowy należało dalej do "Brunatnych", którzy mimo wszelkich starań nie zdołali zdobyć gola. Blisko trafienia był także wypożyczony z Wisły Kraków Przemysław Zdybowicz. Jeżeli chodzi o Znicz, to jedna z ich okazji była bliska finalizacji, ale jeden z bełchatowian wybił piłkę z linii bramkowej. W 31. minucie boisko opuścił Patryk Winsztal, który doznał urazu stawu skokowego i tym samym dołączył on do grona kontuzjowanych: Marcina Grolika, Macieja Koziary, Artura Golańskiego, Dawida Flaszki i Marcina Ryszki.

W drugiej części gry doszło do ośmiu zmian w ekipie GKS, a na placu gry pojawiło się aż ośmiu wychowanków klubu. Debiut na pozycji środkowego obrońcy w pierwszej drużynie GKS zaliczył Michał Ciołkowski, który na co dzień trenuje i gra w zespole z rocznika 2003. W kolejnych akcjach przeważała ekipa z Pruszkowa, którą raz powstrzymał słupek, a po raz drugi Emile Thiakane wybijający futbolówkę z linii bramkowej. Po stronie gospodarzy okazję do zdobycia bramki miał Mariusz Magiera po strzale z rzutu wolnego.

Spotkanie w Bełchatowie zakończyło się porażką GKS ze Zniczem 0:1. Była to trzecia tej zimy sparingowa przegrana GKS. Wcześniej drużyna Artura Derbina uległa w Swarzędzu - Warcie Poznań 2:4, zremisowała w Częstochowie z GKS Tychy 1:1 i przegrała w Radomiu z Górnikiem Łęczna 0:1.

Teraz "Brunatni" zagrają w środę 12 lutego o godz. 12 w Rybniku-Kamieniu z drużyną GKS 1962 Jastrzębie, czyli ekipą, która 29 lutego zawita do Bełchatowa na pierwszy wiosenny mecz Fortuna 1. Ligi TUTAJ znajdziecie więcej informacji o możliwości nabycia karnetów na rundę wiosenną sezonu 2019/2020.

Skład GKS Bełchatów: I połowa: Lenarcik (31' Komar) - Sierczyński, Czajkowski, Kołodziejski, Wołkowicz - Bartosiak, Małachowski, Grzelak, Biel - Winsztal (31' Warnecki), Zdybowicz

II połowa: Komar (61' Niźnik) - Lisowski, Ciołkowski, Magiera, Szymorek - Bartosiak (71' Biel), Michalak, Putin, Thiakane - Kondracki - Warnecki