Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kleszczów przeznaczy miliony na walkę z koronawirusem? Pieniądze przekazał już samorząd miasta

Redakcja
Poszczególne samorządy w miarę swoich mozliwości starają się przekazywać pieniądze na walkę koronawirusem.Pierwszy krok zrobiło już miasto, wkrótce decyzję podejmą kleszczowscy radni

Aż 2 mln zł na walkę z koronawirusem chciałaby przeznaczyć gmina Kleszczów. Decyzja zapadnie na najbliższej sesji rady Gminy Kleszczów.

Sesję zaplanowano na wtorek, 31 marca. Wtedy, jak mówi Jerzy Strachocki, rzecznik Urzędu Gminy w Kleszczowie, mają być procedowane zaproponowane przez wójta gminy Sławomira Chojnowskiego projekty uchwał, dotyczących udzielenia dotacji dla czterech podmiotów leczniczych z regionu łódzkiego.

Pieniądze miałyby trafić do trzech szpitali, w których funkcjonują oddziały chorób zakaźnych. Jest wśród nich Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, ale też Szpital Powiatowy w Radomsku, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi) oraz do tzw. jednoimiennego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, który zajmuje się obecnie wyłącznie hospitalizacją osób zarażonych koronawirusem.

- Zaproponowane wsparcie dla tych podmiotów leczniczych może wynieść łącznie 2 mln zł i będzie przeznaczone na sfinansowanie zakupu najbardziej potrzebnych obecnie środków ochrony, wyposażenia i sprzętu medycznego - mówi Jerzy Strachocki..

Jeśli kleszczowscy radni zdecydują o przekazaniu pieniędzy, kolejnym krokiem będzie wprowadzenie niezbędnych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kleszczów na lata 2020-2023, a także zmian w budżecie Gminy Kleszczów na 2020 rok.

Pulę pieniędzy na walkę koronawirusem przekazał już samorząd miasta. Na ten moment miasto uruchomiło 50 tys. zł, które były zabezpieczone w budżecie w ramach rezerwy kryzysowej.

- Pieniądze zostały przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej (masek, ubrań ochronnych, gogli, przyłbic) oraz środków dezynfekujących.

Część z zakupionych rzeczy miasto przekazało do bełchatowskiego szpitala, jednostek OSP oraz schroniska dla osób bezdomnych.

Trwają konsultacje ze szpitalem i innymi jednostkami co do ewentualnych dalszych potrzeb.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto