Kapitalny debiut ŁKS w I lidze! Jest wygrana z Chrobrym

Dariusz Piekarczyk
Jewhen Radionow
Jewhen Radionow Fot. Grzegorz Gałasiński
Od 30 marca 2013 roku fani ŁKS Łódź czekali na mecz swoich ulubieńców w I lidze. Było to gorzkie czekanie, bo „okraszone” także meczami IV ligi. Po ponad pięciu latach „Rodowici” wrócili do na pierwszoligowe boiska. W piątek zmierzyli się w Głogowie z Chrobrym i pokonali rywala 1:0 (1:0).

Bez tremy, przynależnej beniaminkowi, rozpoczęli mecz łodzianie. Przeważali, ale dopiro po kwadransie stworzyli pierwszą okazję bramkową. Artur Bogusz pogubił sie jednak pod bramką Sławomira Janickiego. Chrobry odpowiedział groźnym strzałem z dystansu Damiana Kowalczyka. Zablokował go jednak Maksymilian Rozwandowicz. Za to w 36 minucie ŁKS Łódź objął prowadzenie! Gola strzelił niezawodny Jewhen Żenia Radionow i było to pierwsze trafienie łodzian w I lidze od 10 listopada 2012 roku.
Wówczas do siatki bramkarza Okocimskiego Brzesko trafił Jakub Więzik. Jak padł gol w Głogowie? Z rzutu rożnego zacentrował w pole karne Wojciech Łuczak. W polu karnym powstało zamieszanie. Do bezpańskiej piłki dopadł Jewhen Radionow i z bliska wepchnął do siatki. W ostatniej minucie pierwszej połowy doskonałą okazje na wyrównanie zmarnował Michał Ilków-Gołąb.
Miejscowi natarli na bramkę ŁKS od pierwszych minut drugiej połowy. Potężną bombą z woleja popisał się Damian Kowalczyk. Trafił jednak w boczną siatkę. ŁKS odpowiedział jednak dwoma szybkimi kontrami, ale Jewhen Radionow się pogubił. Im bliżej końca spotkania, tym coraz bardziej przeważał Chrobry. ŁKS umiejętnie się jednak bronił i dowiózł do końca wygraną. A więc pierwszoligowy debiut jak marzenie. W najbliższą sobote podopieczni trenera Kazimierza Moskala podejmują, na obiekcie przy alei Unii 2, GKS Katowice i wcale nie będą faworytami meczu.
CHROBRY GŁOGÓW - ŁKS ŁÓDŹ 0:1 (0:1)