Polecamy

1. Parkuj w wyznaczonych miejscach © Pawel Relikowski / Polska Press
[2/12]

1. Parkuj w wyznaczonych miejscach

W wielu miejscach zaparkowanie graniczy z cudem. Nic więc dziwnego, że krew nas zalewa na widok mistrzów parkowania, którym pośpiech, lenistwo czy głupota podpowiedziały zostawienie auta na dwóch miejscach parkingowych. Nie zawsze łatwo wjeżdża się na parking, ale zawsze jesteśmy zobowiązani do poprawienia ustawienia samochodu tak, by mieścił się w wyznaczonym liniami miejscu postojowym. Banał? Być może, ale dzięki temu więcej kierowców będzie mogło zaparkować.
Należy pamiętać także o nie zajmowaniu miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, jeśli nie mamy do tego prawa. To nie tylko kwestia kultury, ale także prawa – za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych można dostać 500 zł mandatu i 5 punktów karnych.

74 proc. z nas, chcąc się gdzieś przemieścić, wsiada do samochodu. Z auta korzystamy codziennie lub prawie codziennie. Jednocześnie dość krytycznie odnosimy się do umiejętności innych kierowców, a największe pretensje mamy do nich o nieprzestrzeganie przepisów. Nie najlepiej oceniamy także kulturę jazdy polskich kierowców. Z tym faktycznie jest kiepsko, a by się o tym przekonać, wystarczy krótka przejażdżka po mieście. Jak jeździć, by nie uprzykrzać życia innym i samemu mniej się frustrować? Sprawdź, co cechuje kulturalnego kierowcę. Może pora na trochę więcej grzeczności na drodze?

Najnowsze wiadomości

reklama