Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IX edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na 2024 rok - trwa głosowanie

Anna Frysz
Anna Frysz
IX edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na 2024 rok - trwa głosowanie
IX edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na 2024 rok - trwa głosowanie Miasto Bełchatów
Ruszyło głosowanie w IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na 2024 rok. Każdy z mieszkańców Bełchatowa, może oddać głos na jeden projekt twardy i jeden miękki

IX edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na 2024 rok

Od 28 sierpnia ruszyło głosowanie w IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na 2024 rok. Każdy z mieszkańców Bełchatowa, może oddać głos na jeden projekt twardy i jeden miękki. Można to zrobić do 10 września, co ważne wyłącznie drogą elektroniczną. Bełchatowianie do rozdysponowania mają 1 mln złotych, w tym 900 tys. zł na tzw. projekty twarde i 100 tys. na projekty miękkie.

- Dziękuję za wszystkie propozycje, które wpłynęły w tej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jest to formuła, która daje możliwość bełchatowianom złożenia ważnych dla nich projektów, dotyczących ich najbliższej okolicy czy funkcjonowania miasta. To, które z wniosków będą realizowane, zależy wyłącznie od mieszkańców, dlatego zachęcam do głosowania i decydowania o tym, co będzie realizowane w przyszłym roku - podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Bełchatowianie wybierają spośród 9 projektów. 7 z nich dotyczy inwestycji: budowy górek zjazdowych, dwóch nowych tężni, ekologicznego parku dla psów, dwóch placów zabaw i budowy chodnika. W puli propozycji miękkich znalazły się dwie propozycje: "Bełchatowska Akademia Liderów" oraz "Zdrowy Bełchatów na PLUS". Opisy wszystkich zakwalifikowanych projektów, a także formularz do głosowania znajduje się na: decydujemy.belchatow.pl.

- Głosować mogą jedynie mieszkańcy Bełchatowa, w tym osoby niepełnoletnie - informuje Urząd Miasta w Bełchatowie. - Podobnie jak w roku ubiegłym, wybierać będziemy projekty wyłącznie drogą elektroniczną - dodają urzędnicy.

Od północy z niedzieli (27 sierpnia) na poniedziałek (28 sierpnia), uaktywniony został link https://glosujemy.belchatow.pl/, który przeniesie nas do formularza. W celu zweryfikowania danych trzeba będzie wpisać nr PESEL oraz podać numer telefonu, na który otrzymamy kod weryfikacyjny. Z jednego telefonu możemy potwierdzić dane 5 osób, np. dzieci. Głosowanie zakończy się 10 września.

O tym, jakie projekty miasto Bełchatów zrealizuje w przyszłym roku, dowiemy się 15 września.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto