III Rzut Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym w Kurnosie Drugim [ZDJĘCIA]

W zmaganiach wzięli udział młodzi zawodnicy w kategoriach wiekowych: U-10 i U-12 Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Młodzi sztangiści z sekcji podnoszenia ciężarów Ludowego Klubu Sportowego Kurnos Drugi okazali się najlepsi w III Rzucie Łódzkiej Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Altetycznym. Podopieczni Tomasza Stróża łącznie zdobyli 92,7 pkt.

W rywalizacji, która odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim, wzięło udział wiele zawodniczek i zawodników z kategorii wiekowych U-10 i U-12.

LKS Kurnos Drugi reprezentowały 4 dziewczęta i 9 chłopców trenujących pod bacznym okiem Tomasza Stróża.

W kategorii OPEN dziewcząt za technikę trzecie miejsce wywalczyła Hanna Bochman. Z kolei w kategorii OPEN chłopców wygrał Stanisław Kromer, a trzeci był Franciszek Adamowski.

W kategorii zawodniczek do lat 10 w wieloboju drugie miejsce zdobyła Lena Bochman, a Julia Stasiak była trzecia. Jeśli chodzi o zawodników w tej samej kategorii wiekowej, to triumfował także Stanisław Kromer, a trzecią pozycję zajął Igor Pęcina.

Z kolei w wieloboju atletycznym do lat 12 chłopców na najniższym stopniu podium uplasował się Antoni Kromer.

Podsumowując spośród 13 przedstawicieli LKS Kurnos Drugi udało się wywalczyć dwa pierwsze, jedno drugie i pięć trzecich miejsc, co dało łącznie osiem miejsc na pudle.

W klasyfikacji klubowej gospodarze byli najlepsi z dorobkiem 92,7 pkt. Drugie miejsce zajęła sekcja LKS "Omega" Kleszczów, która wywalczyła 85,1 pkt. Na trzeciej pozycji znalazł się KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki z sumą 78,9 pkt na koncie.

Warto też przypomnieć, że miesiąc temu reprezentanci sekcji podnoszenia ciężarów z Kurnosa Drugiego pojechali do Warszawy, gdzie w wieloboju atletycznym wywalczyli pięć medali.

Teraz podopieczni Tomasza Stróża skupiają się na Ogólnopolskim Turnieju Sportowym "Active CUP", który zaplanowano na 7 grudnia. Wybrany skład LKS Kurnos Drugi bacznie przygotowuje się do startu w Radomsku.