III liga: PGE GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:0 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
III liga: PGE GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:0
III liga: PGE GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:0 Maciej Wiśniewski
III liga: PGE GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:0. Rezerwy PGE GKS Bełchatów rozbiły lidera III ligi łódzko-mazowieckiej. Bełchatowian wsparli jednak piłkarze pierwszego składu, grający w I lidze.

III liga: PGE GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:0.

Zazwyczaj, gdy ostatni w tabeli zespół wygrywa z liderem 4:0 jest to sensacja, ale w meczu 8. kolejki III ligi rezerwy PGE GKS Bełchatów wsparli piłkarze I-ligowego zespołu. To właśnie oni nadawali ton grze bełchatowian.

Pierwszą bramkę w 17. minucie strzelił Grzegorz Baran. Przed końcem pierwszej połowy GKS zdobył drugiego gola. Prawą stroną boiska uciekł Łukasz Wroński wbiegł w pole karne i uderzając po długim rogu pokonał Michała Chachułę.

W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in.jeden z lepszych graczy Bełchatowa - Paweł Zięba oraz snajper gości, były król strzelców Ekstraklasy Grzegorz Piechna. Skuteczniejszy okazał się napastnik gospodarzy, który zdobył dwie bramki dla swojej drużyny. Najpierw w 55. minucie sfinalizował akcję Andrei Prokicia. W 71. minucie ponownie Serb minął obrońcę i będąc w polu karnym posłał piłkę wzdłuż bramki do lepiej ustawionego Zięby. 19-latkowi pozostało tylko zdobyć swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

PGE GKS II Bełchatów - Lechia Tomaszów Maz. 4:0 (2:0)

1:0 - Grzegorz Baran 17'
2:0 - Łukasz Wroński 41'
3:0 - Paweł Zięba 55'
4:0 - Paweł Zięba 71'

GKS II Bełchatów: Damian Podleśny - Raul Gonzalez, Igor Górski, Krzysztof Michalak, Mateusz Szymorek - Andreja Prokić, Damian Szymański, Grzegorz Baran (71' Damian Gul), Łukasz Wroński (72' Filip Rośniak) - Kamil Poźniak - Patryk Rynkiewicz (46' Paweł Zięba)