III liga: Omega Kleszczów - Widzew II Łódź 1:3 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
III liga: Omega Kleszczów - Widzew II Łódź 1:3
III liga: Omega Kleszczów - Widzew II Łódź 1:3 Maciej Wiśniewski
III liga: Omega Kleszczów - Widzew II Łódź 1:3, takim wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie 8. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej.

II liga: Omega Kleszczów - Widzew II Łódź 1:3 (1:2)

Plasująca się w górnej części tabeli Omega teoretycznie była przed meczem faworytem, zwłaszcza, że Widzew II znajdował się w strefie spadkowej. Ale to tylko pozory, bo widzewiacy przyjechali do Kleszczowa wzmocnieni piłkarzami z pierwszego zespołu grającego w Ekstraklasie. I to było widać od samego początku. Widzew II był zespołem lepszym, dyktującym warunki na boisku i kontrolującym przebieg spotkania.

Mimo to, niespodziewanie jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. W polu karnym Widzewa II faulowany był Hubert Robaszek, a jedenastkę na bramkę zamienił najlepszy strzelec Omegi i kapitan zespołu Hubert Górski.

Kleszczowianie nie długo jednak cieszyli się z prowadzenia. Już pięć minut później z lewej strony urwał się Mariusz Rybicki, zagrał mocno, płasko wzdłuż linii pola bramkowego, gdzie do futbolówki dopadł Alex Bruno i umieścił ją w siatce. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem widzewiacy przejęli piłkę na własnej połowie, wyprowadzili szybą kontrę, którą na drugą bramkę zamienił Łukasz Staroń.

Po przerwie Omega spróbowała zaatakować, ale animuszu zawodnikom trenera Tomasza Jaworskiego wystarczyło na kilka minut. Widzew II szybko przejął inicjatywę i w 54. minucie z rzutu karnego na 3:1 podwyższył Mariusz Rybicki.

Omega mogła jeszcze złapać kontakt, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Hubert Górski. Więcej z gry mieli jednak podopieczni trener Rafała Pawlaka, którzy pewnie dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

III liga: Omega Kleszczów - Widzew II Łódź 1:3 (1:2)
1:0 Hubert Górski (24' karny)
1:1 Aléx Bruno (30')
1:2 Łukasz Staroń (45')
1:3 Mariusz Rybicki (58' karny)

Omega: Filip Błażejwski - Adrian Łucki, Paweł Świstak, Konrad Szubert, Dariusz Słomian, Łukasz Marciniak (68' Marcin Kabziński), Mateusz Jacak, Hubert Robaszek (75' Michał Czaplarski), Hubert Górski (68' Robert Tomesz), Jakub Rozwandowicz, Szymon Piotrowski (46' Rafał Serwaciński).

Widzew II: Maciej Krakowiak, Michał Płotka, Rafał Augustyniak, Krystian Nowak, Jakub Bartkowski, Tomasz Kowalski (59' Karol Tomczyk), Piotr Mroziński (21' Maksymilian Rozwandowicz), Bartłomiej Kasprzak (78' Arkadiusz Kasperkiewicz), Alex Bruno (61' Bartłomiej Grube), Mariusz Rybicki, Łukasz Staroń.

żółte kartki: Łucki, J. Rozwandowicz, Błażejewski, Jacak - Augustyniak, M. Rozwandowicz