Huśtawka nastrojów w Kleszczowie i Zelowie po meczach czwartoligowców

Kolejny mecz bez porażki zaliczyła Omega Kleszczów, która pokonała Jutrzenkę Drzewce 3:0 (2:0) Adam Kieruzel
W meczach 17. kolejki IV ligi grupy łódzkiej Omega Kleszczów na swoim terenie pokonała Jutrzenkę Drzewce 3:0 (2:0), a z kolei w Zelowie miejscowy Włókniarz uległ Zjednoczonym Stryków 0:2 (0:1).

Pewne zwycięstwo Omegi na własnym stadionie

W Kleszczowie miejscowa Omega rywalizowała z beniaminkiem rozgrywek IV ligi grupy łódzkiej Jutrzenką Drzewce. Podopieczni Jacka Berensztajna w ostatnich meczach spisywali się bardzo dobrze. Kleszczowianie wygrali trzy mecze, a dwa kończyły się podziałem punktów.

To spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 13. minucie wykonywali rzut karny po faulu na Krzysztofie Kowalskim. Sam poszkodowany pewnie uderzył i wyprowadził Omegę na prowadzenie. Na nic zdały się protesty gości w kierunku arbitra, który uważali, że jedenastki nie było. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Kowalski. Kapitan "Omeżki" dobrym uderzeniem podwyższył prowadzenie i do przerwy gospodarze mieli przewagę dwóch bramek, ale warto zauważyć, że Jutrzenka również miała swoje okazje, jednakże czyste konto zachowywał Paweł Wiśniewski.

Po powrocie z szatni minęło niespełna 10. minut, a do bramki rywali na 3:0 trafił Mikołaj Bociek, który wykorzystał zamieszanie pod bramką strzeżoną przez Adama Niewiadomskiego. W dalszych minutach spotkania kleszczowianie grali z dużym spokojem i mieli jeszcze kilka okazji, których już nie wykorzystali, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0.

W tabeli IV ligi grupy łódzkiej drużyna prowadzona przez trenera Jacka Berensztajna plasuje się na 8. miejscu z dorobkiem 28 oczek w 17 meczach i bilansem 38 goli zdobytych i 22 bramek straconych.

Kolejny mecz kleszczowianie rozegrają już w najbliższą środę, 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Rywalem Omegi w meczu wyjazdowym będzie kolejny z beniaminków Czarni Rząśnia, którzy w ostatnich dwóch meczach pokonali odpowiednio 1:0 Jutrzenkę Drzewce na wyjeździe i 5:3 u siebie Ceramikę Opoczno. Dla gości z Kleszczowa będzie to trzecia z rzędu potyczka z drużyną, która przed sezonem grała o klasę niżej. Początek starcia zaplanowano na godz. 13.30.

17. kolejka - IV liga, grupa łódzka
Omega Kleszczów - Jutrzenka Drzewce 3:0 (2:0)

1:0 - Krzysztof Kowalski 14'
2:0 - Paweł Kowalski 42'
3:0 - Mikołaj Bociek 54'

Omega: Paweł Wiśniewski - Robert Kowalik, Bartłomiej Zieliński, Patryk Niedbała, Mateusz Roczek (75' Jakub Warzyński) - Krzysztof Michalak, Bartosz Łudczak, Paweł Kowalski (87' Robert Tomesz), Mikołaj Bociek (75' Damian Bisaga), Piotr Mielczarek (87' Olaf Hajdasz) - Krzysztof Kowalski (75' Eryk Smuga)

Jutrzenka: Adam Niewiadomski - Mateusz Turek, Szymon Kopeć, Robert Szubert (46' Wojciech Koperniak), Filip Niźnikowski - Mariusz Matusiak, Bartosz Bolek (70' Dawid Krawczyk), Łukasz Stangreciak (70' Alan Dobrzański), Jan Grad (60' Marcin Frontczak) - Damian Kopa

żółte kartki: Zieliński - Kopeć, Dominiak, Koperniak, Kopa

Włókniarz boryka się z problemami kadrowymi i przegrywa u siebie

Od pewnego czasu w zespole Włókniarza Zelów pojawiają się kolejne kłopoty kadrowe. Tym razem w domowym starciu ze Zjednoczonymi Stryków do dyspozycji Dawida Wnuka było zaledwie 11 zawodników, co oznaczało, że na ławce rezerwowych nie było żadnych zmienników. Widnieli oni jedynie w protokole meczowym, a jednym z nich był sam trener zelowskiego klubu.

Przez dość długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w 45. minucie Karol Chmielewski wyprowadził gości na prowadzenie, zdobywając bramkę do szatni. Zawodnik Zjednoczonych otrzymał bardzo dobre zagranie po ziemi wzdłuż boiska i pokonał Szymona Pajkerta.

Po zmianie stron było podobnie. Bardzo długo wynik był niemalże cały czas taki sam, a w 85. minucie Chmielewski trafił po raz drugi w tym spotkaniu i ustalił rezultat na 2:0 dla strykowian. Tym razem gracz Zjednoczonych wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Włókniarza.

W ligowym zestawieniu zelowianie zajmują 11. miejsce z dorobkiem 21 punktów w 17 meczach i bilansem 23 goli strzelonych i 24 straconych.

Kolejny mecz w środę, 11 listopada o godz. 13 Włókniarz rozegra w Działoszynie z tamtejszą Wartą, która jest na 14. pozycji w tabeli i w ostatnich ośmiu meczach odnotowała cztery remisy i cztery porażki. Najbliższy rywal zelowian tym samym ostatnie zwycięstwo odniósł 12 września bieżącego roku w Rząśni z Czarnymi 3:0.

Włókniarz Zelów - Zjednoczeni Stryków 0:2 (0:1)

0:1 - Karol Chmielewski 45'
0:2 - Karol Chmielewski 85'

Włókniarz: Szymon Pajkert - Tomasz Majsak, Piotr Golański, Szymon Rosiak, Krzysztof Cygan - Błażej Kaliski, Damian Głowacki, Mateusz Jaszczak, Michał Pawelec - Albin Maciejewski, Krystian Marcioch

Zjednoczeni: Hubert Polit - Mateusz Wodziński, Roman Perizhok, Karol Chmielewski, Kamil Cupriak (89' Michał Chądzyński), Michał Drogosz, Jacek Dróżdż (63' Tomasz Lenart), Wojciech Majewski (85' Mikołaj Dembiński), Joachim Pabjańczyk (75' Patryk Nouri), Stefan Potocki (81' Mateusz Jaworski), Marcin Zimoń

żółte kartki: Cygan, Majsak, Golański, Pajkert - Pabjańczyk, Drogosz

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0