Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gospodynie z Dobrzelowa wiodą prym w modzie. Zobaczcie sami

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Konkurs pokazu mody dla kół gospodyń wiejskich. KGW Dobrzelów dostało się do finału
Konkurs pokazu mody dla kół gospodyń wiejskich. KGW Dobrzelów dostało się do finału KGW Dobrzelów
Niw tylko świetnie się prezentowały, ale też dobrze się bawiły. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzelowie (gmina Bełchatów) wzięły udział w konkursie jakim jest "Modna Gospodyni Pięknym Życie Czyni" i zakwalifikowały się do finału w Łodzi

Pokaz mody KGW w Dobrzelowie

Piękne stroje można było zobaczyć podczas konkursu pod hasłem „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.

Na wybiegu zaprezentowały się panie z 40 kół gospodyń wiejskich, z powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomszczańskiego i łódzkiego wschodniego.

- Założeniem tego konkursu było przełamanie tej tradycji nowoczesnością, co widzimy po strojach – mówi pomysłodawca konkursu, Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. Jak dodaje, zabawa, która objęła całe województwo, jest jednocześnie prezentacją bogatej i różnorodnej działalności KGW. – Bez kół tak naprawdę nic się nie odbywa. Organizują imprezy, zawsze nam pomagają, panie z KGW są najlepszymi ambasadorami naszych miejscowości.

Panie musiały zaprojektować, a potem wykonać strój inspirowany kulturą swojego najbliższego regionu. W jury zasiedli - wicemarszałek Zbigniew Ziemba, radna Sejmiku Województwa W jury oceniającym stroje zasiedli wicemarszałek Zbigniew Ziemba, radna Sejmiku Województwa Beata Dróżdż, projektant Maciej Jóźwicki z grupy RadDuet i Magdalena Rozenfeld, reżyserka pokazu.

Członkowie komisji konkursowej nie mieli łatwego zadania, bo wszystkie stroje były piękne. Ostatecznie wybrano dziesięć KGW, które zaprezentują się podczas finału w Łodzi, 23 marca. Wśród nich znalazło się KGW z Dobrzelowa w gminie Bełchatów.

Jak mówią panie, zaowocowało wiele godzin wytężonej pracy. Projekt wykonała Katarzyna Heródzińska, co, jak mówi, dało jej mnóstwo szczęści i satysfakcji podczas pokazu.

- Mogłam wykazać się i zrobić coś co lubię, czyli stworzyć mój własny projekt dla modnej gospodyni - napisała na swoim profilu na facebooku. - Usłyszałam wiele pozytywnych komentarzy od specjalistów, a to dla mnie największa nagroda.

Jak dodaje, konkurs polegał na stworzeniu nowoczesnego stroju połączonego z folklorem.

- Nasza modelka Aneta Urbańska zaprezentowała go genialnie! I jest mamy to! Jesteśmy w finale! Z taką ekipą to można nawet na koniec świata! Brawo dziewczyny!

Pozostałe koła, które dostały się do finału to: KGW we Włodzimierzowie z gm. Sulejów (pow. piotrkowski), KGW „Wkoło Wojciechów” z gm. Gomunice (pow. radomszczański), KGW „Kasztelanki” z Rozprzy (pow. piotrkowski), KGW „Szczukocice” z gm. Gorzkowice (pow. piotrkowski), KGW w Kurnędzu z gm. Sulejów (pow. piotrkowski), KGW z Wolborza (pow. piotrkowski), KGW „Makowe Panienki” z Kietlina z gm. Radomsko, KGW w Dobrzelowie (pow. bełchatowski), KGW „Kobiety z Pasją” z Gorzkowic (pow. piotrkowski) i KGW „Piekarzanki” z Piekar z gm. Wola Krzysztoporska (pow. piotrkowski).

Eliminacje rejonowe w gminie Rozprza były już trzecimi z kolei. Wcześniej pokazy odbyły się w Łowiczu i Sieradzu, zaplanowano też odsłonę konkursu w Skierniewicach oraz finał w Łodzi, gdzie na zwyciężczynie czekają nagrody finansowe w łącznej wysokości 20 tys. zł.

Konkurs pokazu mody dla kół gospodyń wiejskich. KGW Dobrzelów dostało się do finału

Gospodynie z Dobrzelowa wiodą prym w modzie. Zobaczcie sami

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto