12 stycznia w nocy policjantka z IV komisariatu KMP w Łodzi powstrzymała przed dalszą jazdą nietrzeźwego kierowcę i przekazała go w ręce mundurowych z posterunku w Klukach. 64-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjantka ok. godz. 1.30 w nocy, jadąc drogą wojewódzką W483 w kierunku Łodzi, w miejscowości Wypychów zwróciła uwagę na przechylone auto w rowie. Przed samochodem marki toyota aigo znajdował się mężczyzna, a pojazd był włączony.

Kobieta będąca w czasie wolnym od służby zatrzymała się, aby upewnić się, czy nikt nie potrzebuje pomocy.

64-latek próbował wypchnąć auto z rowu, tłumacząc, że jechał na zakupy. Funkcjonariuszka policji w trakcie rozmowy wyczuła od mieszkańca powiatu bełchatowskiego woń alkoholu, a następnie przedstawiła się i wezwała na miejsce patrol policji, a także uniemożliwiła mężczyźnie ucieczkę.

Po przyjeździe policjantów z Kluk dokonano badania trzeźwości, które wykazało, że 64-letni kierujący miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Nietrzeźwemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał on zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!