Gmina Kleszczów. Mieszkańcy głosują w referendum w sprawie zmiany granic

Anna Frysz
Anna Frysz
Referendum w Kleszczowie w sprawie zmian granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów
Referendum w Kleszczowie w sprawie zmian granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów Anna Frysz
Udostępnij:
Dziś mieszkańcy gminy Kleszczów głosują w referendum. Opowiedzą się za tym, czy są za zmianą granic swojej gminy czy też nie. Referendum odbywa się mimo, że decyzja już zapadła, a granice gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów zmieniono od 1 stycznia 2022

Referendum w Kleszczowie

Na dwa pytania odpowiadają dziś, 16 stycznia 2022, w referendum mieszkańcy gminy Kleszczów. Głosujący w referendum dokonają wyboru pomiędzy dwoma zaproponowanymi wariantami:

  • 1) „Jestem za podjęciem przez Radę Gminy Kleszczów uchwały wyrażającej negatywną opinię w sprawie zmiany granic pomiędzy gminą Bełchatów i gminą Kleszczów, polegającej na włączeniu w granice gminy Bełchatów obszaru obrębu ewidencyjnego Wola Grzymalina o powierzchni 2061,59 ha z obszaru gminy Kleszczów.”

  • 2) „Jestem za podjęciem przez Radę Gminy Kleszczów uchwały wyrażającej pozytywną opinię w sprawie zmiany granic pomiędzy gminą Bełchatów i gminą Kleszczów, polegającej na włączeniu w granice gminy Bełchatów obszaru obrębu ewidencyjnego Wola Grzymalina o powierzchni 2061,59 ha z obszaru gminy Kleszczów".

Przypomnijmy, referendum to inicjatywa grupy mieszkańców, która powstała w ubiegłym roku po tym, jak wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński złożył wniosek o zmianę granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów. Referendum odbywa się mimo, iż pod koniec grudnia 2022 roku Rada Ministrów zdecydowała o zmianie granic. Gmina Kleszczów straciła obręb Wola Grzymalina na którym znajduje się Elektrownia Bełchatów.

Głosowanie odbywa się od godziny 7 do godziny 21. Na dzień 12 stycznia 2022 roku uprawnionych do głosowania było 4786 mieszkańców gminy Kleszczów.

Do przeprowadzenia referendum w Kleszczowie wyznaczono cztery komisje. Wszystkie lokale są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Nie jesteśmy jeszcze w stanie określić frekwencji. Będzie znana dopiero na sam koniec, po godzinie 21, gdy się skończy głosowanie. Policzymy karty i wtedy dopiero będziemy wiedzieć jaka jest u nas frekwencja. Potem ogólnie zliczymy głosy z wszystkich obwodowych komisji - mówi Jakub Braun zastępca przewodniczącej obwodowej komisji nr 2 do spraw referendum w Kleszczowie.

Referendum w Kleszczowie w sprawie zmian granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów

Gmina Kleszczów. Mieszkańcy głosują w referendum w sprawie z...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie