GKS rozegrał ostatni test przed ligą. Bełchatowianie latem byli niepokonani [GALERIA]

Adam Kieruzel
Podopieczni Artura Derbina przed inauguracją ligi ze Stomilem Olsztyn czują się bardzo dobrze Adam Kieruzel
W szóstym i jednocześnie ostatnim meczu kontrolnym z udziałem GKS Bełchatów w letnim okresie przygotowawczym gospodarze pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0. Zwycięskie bramki dla bełchatowian zdobywali: Przemysław Zdybowicz i Marcin Grolik.

Oba gole padły w pierwszej połowie meczu. W 31. minucie dobre zagranie Bartłomieja Bartosiaka wykorzystał napastnik Przemysław Zdybowicz. W 43. minucie spotkania "Zdybo" po zagraniu z rzutu wolnego zanotował asystę brzuchem, futbolówka trafiła na dalszy słupek, a tam w dużym zamieszaniu znaleźli się Marcin Grolik i Paweł Czajkowski, ale to ten pierwszy podwyższył na 2:0.

W drugiej części gry na boisko w 70. minucie wszedł Olaf Hajdasz w miejsce Mateusza Marca. Lewy pomocnik GKS zostął poturbowany przez jednego z graczy KSZO, który otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

To było ostatnie letnie starcie towarzyskie z udziałem GKS Bełchatów. W sześciu pojedynkach "Brunatni" wygrywali pięć razy: 2:0 z Górnikiem Łęczna, 2:1 z Wisłą Kraków, 1:0 z GKS 1962 Jastrzębie, 2:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki i 2:0 z KSZO. Jeden mecz w Opolu z tamtejszą Odrą zakończyło się remisem 2:2.
Pierwszy mecz sezonu w Fortuna 1. Lidze bełchatowianie rozegrają w sobotę 27 lipca o godz. 19. Rywalem będzie Stomil Olsztyn.
GKS Bełchatów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (2:0)

1:0 - Przemysław Zdybowicz 33'
2:0 - Marcin Grolik 43'

GKS: Lenarcik - Grzelak, Grolik, Magiera, Wołkowicz - Golański, Czajkowski - Bartosiak, Putin, Marzec (70' Hajdasz) - Zdybowicz