GKS Bełchatów przegrał kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe z Radomiakiem Radom

Niestety zawodnikom bełchatowskiego klubu nie udało się zapunktować na trudnym terenie w Radomiu Damian Agatowski / GKS.net.pl
Zawodnicy GKS Bełchatów w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:2 (0:1). Bramki dla gospodarzy zdobywali: w 11. minucie Karol Podliński i w 87. minucie Leandro. Dla "Brunatnych" po dobrej serii kilku spotkań bez porażki była to druga z rzędu ligowa przegrana.

Zespół GKS Bełchatów tydzień po domowej porażce z Koroną Kielce 0:1 (0:0) wybrał się do Radomia na kolejne ligowe spotkanie, tym razem z Radomiakiem. W ekipie trenera Marcina Węglewskiego doszło do dwóch zmian. Wrócił po pauzie za kartki Seweryn Michalski, który zastąpił w wyjściowej "11" Bartłomieja Eizencharta, a Jakub Witek wystąpił w miejscu Waldemara Gancarczyka.

Już w 5. minucie skrzydłowy GKS Łukasz Wroński ruszył osamotniony z kontratakiem. Na prawej stronie pojawił się Dawid Błanik, który otrzymał podanie, ale po chwili odegrał do "Wronki". Wychowanek "Brunatnych" przekazał futbolówkę pod nogi Patryka Makucha, a jego strzał z około 16. metrów został zablokowany. Trzy minuty później na skraju pola karnego z prawej strony pojawił się Makuch, który uderzył z bardzo ostrego kąta, a piłkę na aut bramkowy sparował Mateusz Kochalski. Zaraz po tej akcji bełchatowianie rozegrali rzut rożny, a dośrodkowanie Dawida Błanika głową chciał wykorzystać Makuch, ale piłka przeleciała obok bramki. W 11. minucie pierwszą i od razu skuteczną akcję przeprowadził Radomiak Radom. Centrę z rzutu rożnego na bramkę głową zamienił rosły napastnik gospodarzy Karol Podliński, który oddał bardzo precyzyjny strzał. Na linii bramkowej próbował jeszcze wybijać futbolówkę Marcin Sierczyński, ale defensor GKS nie miał zbyt dużych szans i było już 1:0 dla Radomiaka. Pięć minut później goście wykonywali rzut wolny z lewej strony boiska, ale piłkę pewnie chwycił Kochalski. Następnie czwartą żółtą kartką w sezonie 2020/2021 Fortuna 1. Ligi został ukarany Jakub Witek i 18-latek nie wystąpi w kolejnym meczu ligowym z udziałem bełchatowian. Groźnie pod bramką gości zrobiło się chwilę potem, bo Radomiak wykonywał rzut wolny. Piłka została wybita, ale sprzed pola karnego huknął Mateusz Cichocki, a futbolówkę nad poprzeczką końcówkami palców przeniósł Paweł Lenarcik. Dwie minuty później wyrównać mogli "Brunatni", ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka uderzona przez jednego z graczy GKS przeleciała obok bramki Radomiaka. W 32. minucie prawą stroną ruszył Sierczyński, który zagrał w kierunku wbiegającego Przemysława Zdybowicza, ale uderzenie napastnika GKS Bełchatów zablokował defensor radomskiego klubu. Sześć minut później piłkę w środkowej strefie boiska przejęli bełchatowianie, a z atakiem ruszył Makuch, który uderzył z około 30. metrów, a piłkę z problemami wybronił golkiper Radomiaka. Mimo że GKS w pierwszej połowie spisywał się pod kątem piłkarskim całkiem dobrze na tle rywali, to do szatni prowadząc różnicą jednej bramki schodził Radomiak Radom.

Po zmianie stron nie działo się już zbyt wiele. W 50. minucie mogło być 1:1. Z prawej strony zewnętrzną częścią stopy podał po ziemi Wroński, a Makuch trącił piłkę i ta odbiła się od słupka. Bełchatowianie nacierali, ale nie zdołali już wykończyć skutecznie tego ataku. Sześć minut później groźnie zrobiło się pod bramką gości, ale strzał z rzutu wolnego z około 25. metrów poszybował w boczną siatkę. Kolejne pół godziny, to próby akcji z obu stron. Radomiak nastawił się na mądrą obronę wyniku i próby wykorzystania swoich szans z kontry lub po stałych fragmentach gry. Z kolei GKS Bełchatów robił wszystko, aby wyrównać. Nie brakowało też walki, a w 74. minucie z boiska został odesłany do szatni obrońca GKS Arkadiusz Najemski, który od sędziego Wojciecha Mycia otrzymał
w ciągu kilku minut dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwony kartonik. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 87. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Leandro, który huknął precyzyjnie i bardzo mocno z dystansu pokonując bezradnego Lenarcika.

Dla gospodarzy był to siódmy z rzędu mecz bez porażki, a drużyna z Bełchatowa odnotowała drugą z rzędu porażkę.

W tabeli Fortuna 1. Ligi GKS zajmuje 14. miejsce z sumą 14 oczek na koncie po 14 rozegranych meczach i bilansem 9 goli zdobytych i 14 bramek straconych. Obecnie przewaga "Brunatnych" nad ostatnim miejscem wynosi 8 oczek. Przypomnijmy, że do II ligi spada drużyna, która zajmie 18. pozycję, a obecnie plasuje się tam Sandecja Nowy Sącz.

Już w najbliższą środę, 2 grudnia o godz. 17 drużyna GKS Bełchatów zagra na swoim terenie z Chrobrym Głogów, czyli drużyną, która bezpośrednio zajmuje się o jedną pozycję wyżej w tabeli od bełchatowian i ma na koncie o jeden punkt więcej. Głogowianie po dwóch wygranych z rzędu zaliczyli u siebie wpadkę, przegrywając w 14. kolejce z ostatnią Sandecją 0:2.