Festiwal bramek w Żłobnicy i Gomunicach. Hetman przegrał z nowym liderem [ZDJĘCIA]

Najwięcej goli padło w meczu rezerw Omegi Kleszczów z GKS II Bełchatów
Najwięcej goli padło w meczu rezerw Omegi Kleszczów z GKS II Bełchatów Adam Kieruzel

Rezerwy GKS Bełchatów zdeklasowały rywala

W derbach powiatu bełchatowskiego rozegranych na boisku w Żłobnicy zmierzyły się rezerwy Omegi Kleszczów i GKS Bełchatów. Gospodarze od kilku tygodni mają problem ze zdobywaniem punktów i zdecydowanie ich forma znacznie się obniżyła. Z kolei młodzi gracze z Bełchatowa grają coraz lepiej i efektowniej. Tym razem był to dla nich piąty wygrany mecz z sześciu rozegranych w ostatnim czasie spotkań.

Już w 5. minucie gry Oskar Przywara zagrał piłkę do Kacpra Sionkowskiego, a ten pewnie pokonał bramkarza Omegi II Kleszczów. Szesnaście minut później znów asystował Przywara, a wynik na 2:0 podwyższył Kamil Mizera. Do przerwy przewaga "Brunatnych" była znacząca, a gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia jednak swoją wyższość podopieczni Adriana Teodorczyka i Zygmunta Łuszcza udowodnili w drugiej części gry.

54. minuta to drugie trafienie w meczu Mizery po podaniu od Mateusza Kempskiego. Siedem minut później Kamil Mizera skompletował hat-trick. Bramkę na 5:0 w 77. minucie zdobył Bartłomiej Trzeboński, który pojawił się na murawie sześć minut wcześniej. Kolejny gol dla bełchatowian to trafienie samobójcze Mateusza Jędrzejczyka. W 84. minucie kolejny z graczy rezerwowych Norbert Stefaniak trafił po podaniu Bartosza Kołodziejczyka, a wynik na 8:0 ustalił drugim golem w meczu Bartłomiej Trzeboński po asyście Bartłomieja Lisowskiego.

W ligowym zestawieniu podopieczni Adriana Teodorczyka i Zygmunta Łuszcza znajdują się na 3. miejscu z dorobkiem 27 punktów w 14 meczach i bilansem bramkowym 49 goli zdobytych i 19 bramek straconych. Z kolei ekipa prowadzona przez duet dwóch Dawidów - Perońskiego i Barańskiego znajduje się na 11. lokacie, gdzie po 14 meczach ma na koncie 16 oczek i bilans 27 goli strzelonych i 32 bramek straconych.

W 16. kolejce piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej rezerwy GKS Bełchatów zagrają w niedzielę, 8 listopada o godz. 11 na swoim terenie z przedostatnim LUKS Gomunice, który w ostatnich rozegranych pięciu meczach nie zdobył ani jednego punktu, a więc tutaj zdecydowanym faworytem będą bełchatowianie. Natomiast Omega II Kleszczów w sobotę, 7 listopada o godz. 13 zagra w Paradyżu z tamtejszym Klubem Sportowym, który zajmuje wysoką 4. pozycję i z pewnością będzie dla kleszczowian bardzo trudnym przeciwnikiem.

15. kolejka KEEZA klasy okręgowej - Piotrków Trybunalski
Omega II Kleszczów - GKS II Bełchatów 0:8 (0:2)

0:8 - Bartłomiej Trzeboński 88'

Omega II: Mateusz Zając - Michał Piotrowski, Mateusz Jędrzejczyk, Łukasz Morawski, Patryk Gal - Jakub Szczepka (15' Dominik Jędrzejczyk), Kacper Zatorski, Bartłomiej Kowalski, Dawid Barański, Mikołaj Michalczyk (80' Maciej Roczek) - Filip Zatorski

GKS II: Oskar Tkaczyński - Bartłomiej Lisowski, Hubert Jakubiec, Jarosław Trzeboński (71' Wiktor Korpas), Bartosz Kołodziejczyk - Jeremiasz Góralczyk (61' Michał Ciołkowski), Damian Michalak (81' Bartłomiej Tomski) - Kacper Sionkowski (71' Bartłomiej Trzeboński), Oskar Przywara (71' Norbert Stefaniak), Kamil Mizera - Mateusz Kempski (61' Konrad Matuszewski)

żółte kartki: Kowalski - Góralczyk

Astoria Szczerców z wysoką wygraną w Gomunicach

Znajdująca się w środkowej strefie tabeli Astoria Szczerców w 15. kolejce piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej zagrała na wyjeździe z przedostatnią drużyną ligi LUKS Gomunice. Spotkanie obfitowało w wiele bramek, które w głównej mierze zdobywali gracze ze Szczercowa.

Pierwszego gola w meczu zdobył w 22. minucie Maciej Miedwiediew. Tuż przed przerwą na 2:0 dla Astorii podwyższył Adrian Ulfik i tym wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Po zmianie stron przyszedł czas na strzelecki festiwal. W 60. minucie kolejny raz trafił Ulfik, pięć minut później gola zdobył Adrian Matysiak, a dziesięć minut później na 5:0 dla gości trafił Patryk Ratajczyk. Honorowe trafienie dla LUKS Gomunice zaraz po wznowieniu gry odnotował Jakub Mickiewicz. Wynik tego starcia na 6:1 dla Astorii Szczerców ustalił rezerwowy Mariusz Soboń w 88. minucie meczu.

Obecnie szczercowianie zajmują 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 oczek po 13 rozegranych meczach i bilansem 30 goli zdobytych i 26 bramek straconych.

Po trzech z rzędu wygranych drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Bodnara będzie chciała przedłużyć dobrą passę już w następnej kolejce. Astoria w sobotę, 7 listopada o godz. 13 na własnym boisku zagra ze Szczerbcem Wolbórz, który zajmuje piątą lokatę w lidze i w ostatnich czterech meczach nie przegrał.

LUKS Gomunice - Astoria Szczerców 1:6 (0:2)

1:6 - Mariusz Soboń 88'

LUKS: Artur Deryngier - Michał Tazbir, Marcin Sztompka, Michał Sewerynek (60' Jakub Mickiewicz), Jakub Frukacz (50' Jakub Deryngier), Damian Woźniak, Damian Szymanek, Sebastian Smolarek (65' Hubert Zawadzki), Albert Jasitczak (55' Emil Kopcik), Rafał Jasnos (85' Mateusz Kucewicz), Piotr Kowalczyk (60' Krystian Kauf)

Astoria: Szymon Dylak - Adrian Ulfik, Arkadiusz Rojszczak, Patryk Ratajczyk, Tomasz Pietkiewicz, Sebastian Galewski (76' Kacper Bogunia), Piotr Piotrowski (72' Sylwester Piersa), Krzysztof Skała (62' Mikołaj Papuga), Adrian Matysiak (80' Piotr Szatan), Dawid Miedwiediew (79' Oskar Barasiński), Maciej Miedwiediew (66' Mariusz Soboń)

Trapiony kontuzjami Hetman przegrywa drugi raz pod rząd

Drużyna Hetmana Rusiec w 12-osobowym składzie wybrała się do Wieruszowa na mecz tamtejszą Prosną, która znajdowała się w czołówce tabeli przed tym spotkaniem. Jest to efekt kontuzji, które w ostatnim czasie dopadły ekipę z Ruśca. Mimo wszystko na ciężkim terenie podopieczni Rafała Dziedzica walczyli do samego końca.

Pierwszy gol w meczu padł w 15. minucie gry dla Prosny po trafieniu Szymona Cierkosza. Pięć minut później było 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Okoń. Po pół godziny gry na tablicy wynik 3:0, a kolejnego gola dołożył Kacper Karbowski. Przed przerwą w 40. minucie gola dla Hetmana z rzutu karnego zdobył Łukasz Kołodziej.

Po zmianie stron goście z Ruśca dzielnie walczyli o chociażby remis, a kontaktowego gola na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Kołodziej. Zabrakło jednak sił i czasu, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2, co dało im awans na pozycję lidera sieradzkiej KEEZA klasy okręgowej po wygranej rezerw Warty Sieradz z MLKS Konopnica 2:1.

Z kolei Hetman Rusiec w ligowym zestawieniu plasuje się na 11. pozycji z dorobkiem 13 punktów w 13 meczach. Bilans bramkowy to 23 gole zdobyte i 40 straconych.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Hetman zagra na własnym boisku z szóstym w tabeli ligowej WKS 1957 Wieluń. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 8 listopada o godz. 14.