Fani rocka polubili Atlas Arenę

Artykuł sponsorowany
Fot. Grzegorz Gałasiński
Program wykorzystania obszarów rekreacyjnych Łodzi w celu stworzenia Regionalnego Centrum Rekreacyjno–Sportowo–Konferencyjnego Etap I HALA WIDOWISKOWA

Hala Atlas Arena powstała jako odpowiedź władz miasta Łodzi na potrzeby całego regionu. Jest ona najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, z liczbą miejsc przekraczającą 10 tysięcy na trybunie stałej i ponad 2 tysiące na trybunie składanej. Przeznaczona jest do realizacji imprez sportowych o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej, a także do organizowania przedstawień i widowisk artystycznych (w tym koncertów, widowisk teatralnych, oper). Może także pełnić funkcje kongresowo-wystawiennicze.

Akustyka hali została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, by zapewnić widzom jak najlepszą jakość dźwięku. Podczas imprez możliwe są projekcje filmów, reklam i przekazów telewizyjnych wyświetlanych na ekranach LED umieszczonych centralnie nad areną. Nowoczesne oświetlenie obiektu umożliwia realizację transmisji telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości.

Wybudowanie hali stanowi część szerszego programu wykorzystania rozległych i skupionych w części zachodniej miasta terenów rekreacyjnych. Atlas Arena znajduje się w sąsiedztwie Aquaparku „Fala”, rozległego parku im. J. Piłsudskiego, Ogrodu Zoologicznego, Ogrodu Botanicznego, Lunaparku oraz Błoni i Górki Retkińskiej, a także terenów Brusa po dużym, nieczynnym poligonie wojskowym, które miasto zamierza przeznaczyć na cele rekreacyjne.

Predestynuje to nową halę do pełnienia głównej funkcji rekreacyjno-sportowo-konferencyjnej w mieście. Dodatkowo obiekt ten, wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie dużego węzła kolejowego Łódź Kaliska, międzynarodowej drogi z północy na południe kraju oraz w niedalekiej odległości od lotniska im. Wł. Reymonta w Łodzi, ma dobre połączenia z resztą kraju.

Nic więc dziwnego, że Atlas Arena zyskała popularność w całej Polsce. Potwierdził to zorganizowany tam niedawno Impact Festival, którego gwiazdą był zespół Black Sabbath. Ta żywa legenda rocka ściągnęła do Łodzi wielu fanów legendarnego zespołu.

Marcin Jaruga nie musiał tutaj przyjeżdżać z daleka, gdyż jest łodzianinem.
- Łódź potrzebowała Atlas Areny. W naszym mieście nie ma drugiego takiego miejsca, w którym odbywają się koncerty gwiazd światowej estrady, jak Depeche Mode, Black Sabbath czy Aerosmith. Odbywa się tutaj wiele imprez, na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Dzisiaj, na Impact Festival, podsłuchałem, że przyjechała nawet grupa fanów Black Sabbath z Gdańska. Jestem zadowolony, że Atlas Arena jest w Łodzi, bo tutaj mieszkam i dzięki temu mogłem uczestniczyć w co najmniej kilkunastu imprezach w ciągu ostatnich kilku lat. Tylko w tym roku w hali odbył się koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena, występy Andre Rieu, Depeche Mode, Monster X Tour, a teraz Impact Festival. Doskonałym pomysłem było przeniesienie parkingu z terenu Atlas Areny i zagospodarowanie go na miasteczko festiwalowe. Dzięki temu jeszcze lepiej można przeżyć spotkanie z idolami – poznać osoby z całej Polski, które podzielają zainteresowania daną muzyką czy formacją. Poza tym jest to na tyle duży teren, że mimo tłumów jest przestronnie i nie trzeba stać po to w kolejkach – mówi Marcin Jaruga.

Ala Więckowska, która na Impact Festival przyjechała z grupą znajomych z Gdańska, także ma dobre wrażenia.
- Kupiliśmy bilety na koncert Black Sabbath - zaczyna się po godzinie 21., ale jesteśmy na miejscu od 15. Przyjechaliśmy z Gdańska i teraz mamy czas, żeby coś zjeść, napić się i rozgrzać na koncertach innych rockowych zespołów. Catering jest dobry, wszędzie rozchodzi się zapach grilla, można usiąść na murawie dawnego stadionu albo w cieniu pod parasolkami i poznać ludzi z całej Polski, którzy mają na sobie takie same koszulki jak my. Budowanie atmosfery przed koncertem jest dla nas bardzo ważne, dlatego fajnie, że powstało miasteczko festiwalowe - nie musimy się nigdzie oddalać przed koncertem i możemy naładować baterie po podróży – powiedziała nam Ala Więckowska.

Koszt całkowity budowy hali wyniósł ponad 280 mln zł, a wartość dofinansowania z UE - ponad 85 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto