ESPN Bełchatów mistrzem jesieni w B-klasie. Tuż za nimi KS Grocholice Bełchatów

W ostatnim meczu jesieni KSG pokonało u siebie Ruch Chrzanowice 5:1, a trzy gole zdobył Tomasz Nowicki (na zdjęciu) Adam Kieruzel
Choć w rozgrywkach piotrkowskiej grupy drugiej B-klasy występuje tylko pięć zespołów, to aż trzy z nich stanowią reprezentanci powiatu bełchatowskiego. Są to: ESPN Bełchatów, KS Grocholice Bełchatów i Włókniarz II Zelów. Cała trójka w tej samej kolejności zakończyła udział w jesiennych zmaganiach na podium.

Kluby z Bełchatowa dominują w B-klasie

Tegoroczna formuła rozgrywek w drugiej grupie piotrkowskiej B-klasy jest nieco inna niż zazwyczaj. W zmaganiach udział bierze zaledwie pięć ekip, a to spowodowało, że w rundzie jesiennej zostanie rozegrany mecz u siebie i na wyjeździe, czyli w 10. kolejkach każda drużyna zagra osiem spotkań. Podobnie będzie w rundzie wiosennej, a więc podsumowując, wszystkie drużyny spotkają się ze sobą aż cztery razy.

Jednak od początku... Już w pierwszej kolejce tych rozgrywek spotkali się dwaj kandydaci do awansu. W Grocholicach miejscowy Klub Sportowy przegrał na inaugurację z ESPN Bełchatów aż 1:6. Z kolei w drugim ze spotkań rezerwy Włókniarza Zelów ograły Ruch Chrzanowice 2:1. W drugiej serii gier ekipa z Grocholic zrehabilitowała się za porażkę w pierwszym meczu i na wyjeździe pokonała Czartorię Ręczno 6:1. Napędzeni zawodnicy ESPN u siebie rozgromili Włókniarz II Zelów 8:0. W kolejnym starcu zelowianie u siebie wygrali z Czartorią Ręczno 4:0, a ESPN wygrał w Chrzanowicach z Ruchem 4:2. Na czwartej kolejce Czartoria przegrała u siebie z Ruchem 0:2, a KSG wygrało na swoim boisku z rezerwami Włókniarza 5:1. Na półmetku jesiennych rozgrywek Chrzanowice przegrały u siebie z Grocholicami 1:4, a ESPN rozbił na własnym boisku Czartorię aż 9:1.

Szósta kolejka to kolejne hitowe starcie i derby Bełchatowa. ESPN u siebie był także lepszy, pokonując KS Grocholice Bełchatów 4:2. W drugim meczu Włókniarz II Zelów pokonał w Chrzanowicach tamtejszy Ruch 5:4. W następnej serii gier Włókniarz II przegrał u siebie z ESPN 0:2, a KSG ograło w roli gospodarza ekipę z Ręczna 5:1. W ósmej kolejce Czartoria wygrała z zelowianami 2:1, a ESPN wygrał z Ruchem 6:3. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2020/2021 piotrkowskiej drugiej grupy klasy B drużyna KS Grocholice Bełchatów wygrała w Zelowie z Włókniarzem II 6:4, a Czartoria pokonała na wyjeździe Ruch Chrzanowice 1:0.

W 10. kolejce, która była ostatnią w jesiennych zmaganiach ESPN Bełchatów rywalizował o ósme zwycięstwo w sezonie z Czartorią w Ręcznie.

W pierwszej połowie obyło się bez bramek, ale w drugiej części meczu strzelanie dla gości rozpoczął Łukasz Kruszyński. Pięć minut później na 1:1 trafił Kacper Cieśla. Bełchatowianie po dobrej końcówce i bramce Bartosza Napieraja w 81. minucie oraz Filipa Przybylskiego w 86. minucie zwyciężyli 3:1 i z kompletem zwycięstw wygrali rundę jesienną. Bełchatowianie mają na koncie 24 punkty i bilans bramek 42-10 oraz dwa bezpośrednie wygrane mecze z KSG, co stawia ich w bardzo dobrej pozycji przed rywalizacją na wiosnę.

10. kolejka B-klasy, grupa: Piotrków Trybunalski II
LUKS Czartoria Ręczno - ESPN Bełchatów 1:3 (0:0)

0:1 - Łukasz Kruszyński 51'
1:1 - Kacper Cieśla 56'
1:2 - Bartosz Napieraj 81'
1:3 - Filip Przybylski 86'

Czartoria: Artur Gątkowski - Krystian Łysoń (85' Dawid Składnik), Paweł Sala, Adam Wagner, Paweł Tręda, Jakub Zimny, Łukasz Żurawski, Kacper Cieśla (75' Tymoteusz Tatar), Kamil Kozub (80' Mikołaj Skowron), Łukasz Meszczyk (46' Bartłomiej Majchrzak), Patryk Wojtala (86' Konrad Jankowski)

ESPN: Patryk Gładysz - Wojciech Piechowicz, Filip Przybylski (88' Bartosz Wojtczyk), Filip Śliwiński, Bartosz Napieraj, Marcin Guszczar, Szymon Ślęzak (37' Łukasz Kruszyński), Dawid Lipiński (75' Michał Kutyba), Kacper Banasiak (90' Michał Orzechowski), Piotr Janeczek (65' Kamil Frąckowicz), Robert Siewier (60' Dawid Ozga)

Z kolei KS Grocholice Bełchatów żegnali jesień na swoim obiekcie przy ul. Ampera, podejmując Ruch Chrzanowice. Strzelanie w 16. minucie rozpoczął Tomasz Nowicki. Dwie minuty później ten sam zawodnik trafił po raz drugi. W 24. minucie gola zdobył Norbert Gierczak, a na 4:0 przed przerwą podwyższył Radosław Wieczorek.

W drugiej odsłonie po czterech minutach gry honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Andrzej Kopcik, a w 54. minucie hat-tricka skompletował Nowicki, który przypieczętował zwycięstwo KSG i ustalił końcowy już wynik.

W ligowym zestawieniu KSG uplasowało się na 2. miejscu z sumą 18 oczek w 8 meczach i bilansem 34 goli strzelonych i 19 straconych. Przed drużyną z Grocholic ciężka praca, aby wiosną powalczyć o komplet zwycięstw i bić się do końca o awans do A-klasy.

KS Grocholice Bełchatów - Ruch Chrzanowice 5:1 (4:0)

1:0 - Tomasz Nowicki 16'
2:0 - Tomasz Nowicki 18'
3:0 - Norbert Gierczak 24'
4:0 - Radosław Wieczorek 42'
4:1 - Andrzej Kopcik 49'
5:1 - Tomasz Nowicki 54'

KSG: Jakub Pacha - Damian Czech (65' Bartosz Kajzler), Sebastian Michalczyk (62' Dawid Figlus), Adrian Zając (62' Paweł Jasiński), Rafał Chmielewski, Piotr Drobniewski, Norbert Gierczak, Tomasz Nowicki, Sebastian Orlik, Miłosz Pawełczyk, Radosław Wieczorek

Ruch: Tomasz Olczyk - Przemysław Krawczyk, Mikołaj Pechta, Kamil Dembski, Krzysztof Dobosiński (60' Adrian Ostojski), Bartłomiej Grzejszczak, Andrzej Kopcik, Adam Krawczyk, Konrad Królak, Sebastian Najgebauer (40' Jakub Grzejszczak), Wiktor Nurkowski

Włókniarz II Zelów po 8 meczach zając 3. pozycję z dorobkiem 9 oczek na koncie i bilansem bramkowym 17-28.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy rozpoczną się wiosenne rozgrywki w piotrkowskiej grupie drugiej klasy B.