Efektowne zwycięstwa ESPN Bełchatów i KS Grocholice. Porażka Woli Wiązowej

KS Grocholice Bełchatów to główny kandydat do awansu do A-klasy
KS Grocholice Bełchatów to główny kandydat do awansu do A-klasy archiwum prywatne
Na poziomie niższych lig w ostatni weekend padło wiele bramek, a strzelały je drużyny z powiatu bełchatowskiego. O ile w sieradzkiej grupie drugiej klasy A drużyna MKS Orła Wola Wiązowa przegrała 0:2 (0:1) z LZS Krzyworzeka, o tyle w piotrkowskiej grupie drugiej B-klasy zwycięstwo 8:0 (4:0) ESPN Bełchatów odniósł nad rezerwami Włókniarza Zelów, a KS Grocholice Bełchatów zwyciężył z Czartorią Ręczno 6:1 (2:0).

Dobra seria Woli Wiązowej przerwana

Drużyna MKS Orła Wola Wiązowa po raz pierwszy od trzech kolejek musiała uznać wyższość rywala. W rozgrywkach A-klasy grupy Sieradz II ekipa ta rywalizowała na wyjeździe z dobrze spisującym się w sezonie 2020/2021 LZS Krzyworzeka.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w 2. minucie gry, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Poraszka. W kolejnych minutach okazji z obu stron nie brakowało, ale do przerwy było 1:0 dla LZS.

Druga połowa była od początku ciekawa, ale dobra gra Orła nie miała wpływu na wynik, który wciąż się nie zmieniał. W 58. minucie gry na boisku w miejsce Wiktora Bobińskiego zameldował się Mariusz Kałużny, który w 77. minucie otrzymał żółty kartonik, a siedem minut później znów został ukarany żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. W końcowych minutach Orzeł grał w "10", a w 90. minucie ekipa z Woli Wiązowej straciła bramkę po trafieniu Marcina Sitka i mecz zakończył się zwycięstwem LZS Krzyworzeka 2:0.

W tabeli ligowej Orzeł zajmuje miejsce w środkowych rejonach, na 7. miejscu z dorobkiem 7 oczek w 5 meczach. Ich bilans bramkowy to: 11 goli strzelonych i 8 straconych.

Kolejne spotkanie Wola Wiązowa rozegra na własnym terenie w niedzielę, 13 września o godz. 15. Rywalem będzie trzecia Zawisza Pajęczno, która w obecnych rozgrywkach nie straciła jeszcze ani jednego punktu.

5. kolejka A-klasy - grupa: Sieradz II
LZS Krzyworzeka - MKS Orzeł Wola Wiązowa 2:0 (1:0)

1:0 - Bartłomiej Poraszka 2'
2:0 - Marcin Sitek 90'

LZS: Paweł Kowalczyk - Piotr Kalemba, Kamil Kowalczyk (85' Przemysław Paprota), Dawid Panek (75' Mirosław Przekora), Mikołaj Pawełczyk, Bartłomiej Poraszka, Marcin Sitek, Piotr Sitek (60' Tomasz Znamiec), Tomasz Szewczyk, Dawid Ziębiński, Paweł Znamiec

Orzeł: Mateusz Banasiak - Mateusz Płuciennik, Jakub Dydoń, Bogumił Bogusławski, Dominik Jurczyk - Wiktor Bobiński (58' Mariusz Kałużny), Łukasz Michalski (62' Adrian Płuciennik), Michał Brzozowski, Bartosz Kubiaczyk, Damian Jurczyk - Paweł Wieczorek (65' Dawid Brzozowski)

żółte kartki: Znamiec, Kalemba, Szewczyk - Kałużny
czerwona kartka: Mariusz Kałużny (Orzeł) - 84. minuta, za drugą żółtą kartkę

ESPN Bełchatów zaczyna B-klasowe zmagania od efektownego zwycięstwa

W inauguracyjnym meczu sezonu 2020/2021 w piotrkowskiej grupie drugiej klasy B drużyna ESPN Bełchatów na swoim boisku gościła rezerwy Włókniarza Zelów.

Strzelanie w tym meczu szybko, bo już w 4. minucie rozpoczął Michał Kutyba. Rezultat na 2:0 podwyższył w 30. minucie spotkania Marcin Guszczar. Dziewięć minut później na 3:0 strzelił Wojciech Piechowicz, a po minucie było już 4:0 po trafieniu Kutyby.

Po zmianie stron wciąż strzelali bełchatowianie. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Nowak. W 81. minucie gola zdobył Filip Przybylski. W 90. minucie do siatki trafił Piechowicz, a minutę później wynik spotkania na 8:0 ustalił Przybylski.

Po tym meczu ESPN został liderem rozgrywek z dorobkiem trzech oczek i okazałym bilansem bramek.
Kolejny mecz bełchatowianie zagrają w Chzanowicach z tamtejszym Ruchem, który przegrał w pierwszej serii gier w Zelowie z Włókniarzem II 1:2. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 12 września o godz. 16.30.

2. kolejka B-klasy - grupa: Piotrków Trybunalski II
ESPN Bełchatów - Włókniarz II Zelów 8:0 (4:0)

8:0 - Filip Przybylski 90+1'

ESPN: Łukasz Bąkowicz - Piotr Janeczek (68' Kamil Frąckowicz), Mateusz Janeczek, Robert Siewier (46' Filip Przybylski), Jacek Berensztajn (46' Dawid Nowak), Marcin Guszczar (64' Michał Opyd), Michał Kutyba (58' Robert Duraj), Bartosz Napieraj (70' Łukasz Michalski), Mikołaj Nowak (68' Bartosz Wojtczyk), Wojciech Piechowicz, Filip Śliwiński

Włókniarz II: Mateusz Gilski - Mateusz Szmigielski, Kacper Kazimierczak, Kacper Stempień, Jakub Wrzesiak - Jakub Bednarek (60' Mateusz Gawlik), Bartłomiej Śniady (70' Kacper Zajda), Maciej Kostrzewa (80' Fabian Cybułka), Mateusz Sawicki, Jakub Nowak (46' Adam Zeja) - Wiktor Stanisławski

Ekipa z Grocholic postraszyła rywali w pierwszym meczu

Jeden z głównych kandydatów do awansu z B-klasy, czyli drużyna KS Grocholice Bełchatów w pierwszym spotkaniu sezonu rywalizowała w Ręcznie z tamtejszą Czartorią.

Pierwszą bramkę w sezonie już w 10. minucie zdobył Radosław Wieczorek. Przed przerwą w 42. minucie na 2:0 podwyższył Marceli Schabowski.

Po zmianie stron KSG nie odpuszczał, czego efektem była bramka w 57. minucie Damiana Dylewskiego. Nieco ponad kwadrans później do siatki trafił Łukasz Dudziński. W 82. minucie wynik na 5:0 podwyższył Radosław Wieczorek, dwie minuty później goście odpowiedzieli honorową bramką Tymoteusza Tatara, ale w 86. minucie wynik na 6:1 ustalił Paweł Stępień.

Wygrana ta dała grocholiczanom 2. miejsce w tabeli. W najbliższej serii gier KSG będzie pauzować.

Czartoria Ręczno - KS Grocholice Bełchatów 1:6 (0:2)

0:1 - Radosław Wieczorek 10'
0:2 - Marceli Schabowski 42'
0:3 - Damian Dylewski 57'
0:4 - Łukasz Dudziński 75'
0:5 - Radosław Wieczorek 82'
1:5 - Tymoteusz Tatar 84'
1:6 - Paweł Stępień 86'

Czartoria: Hubert Guziak - Dawid Składnik, Jakub Zimny, Krystian Łysoń, Łukasz Żurawski (72' Paweł Sokół) - Patryk Wojtala (46' Tymoteusz Tatar), Paweł Tręda, Paweł Sala, Kamil Kozub (80' Konrad Piątek), Kacper Cieśla (60' Łukasz Meszczyk) - Konrad Jankowski (67' Adam Wagner)

KSG: Konrad Maciejek (85' Maciej Ambrozik) - Przemysław Jędrysiak, Jarosław Kurzynoga (70' Piotr Michalczyk), Sebastian Michalczyk (57' Łukasz Dudziński), Damian Dylewski (70' Adrian Nowak), Norbert Gierczak, Tomasz Nowicki, Sebastian Orlik, Miłosz Pawełczyk (70' Paweł Stępień), Marceli Schabowski (58' Dawid Figlus), Radosław Wieczorek