Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

E-Akademia Przyszłości zawita na Czuby

Redakcja
Platforma e-learningowa i wirtualne koła naukowe – takie zajęcia szykuje dla uczniów Gimnazjum nr 11 w „e-Akademii Przyszłości”.

- Ideą projektu jest kształtowanie u uczniów takich kompetencji, jak wiedza i umiejętności potrzebne do ich rozwoju – wyjaśnia Mariola Krawczyk, dyrektorka Gimnazjum nr 11. – Chcemy, by nasi uczniowie jak najlepiej poradzili sobie podczas egzaminów gimnazjalnych, a także w kolejnych latach nauki.

W „jedenastce” pojawi się wkrótce tablica multimedialna sterowana przy pomocy komputera.

– Mamy już jedną i świetnie spełnia swoją rolę – zapewnia Krawczyk. – Używanie nowoczesnych narzędzi na lekcjach jest w dzisiejszym świecie jedyną drogą dotarcia do młodych ludzi.

Zajęcia z wykorzystaniem nauki przez Internet oraz tablicy multimedialnej mają pomóc gimnazjalistom m.in. w zrozumieniu matematyki i informatyki, lepszym uczeniu się, a także wzmocnieniu takich cech jak przedsiębiorczość czy kreatywność.

- Nowoczesne zajęcia obejmą lekcje z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, języka angielskiego, informatyki, oraz przedsiębiorczości - dodaje Krawczyk. – Uruchomimy platformę e-learningową, na której umieścimy materiały dla uczniów i nauczycieli.

Do multimedialnych ćwiczeń i zadań zamieszczonych na internetowej platformie uczniowie jak i nauczyciele będą mieli dostęp nawet z domowego komputera. Dzięki platformie będzie też można utworzyć wirtualne klasy dla uczniów.

- Jesteśmy jedną z dwóch szkół w Lublinie, które zakwalifikowały się do projektu – podkreśla Mariola Krawczyk. – W całej Polsce w „e-Akademii Przyszłości” weźmie udział przeszło 200 placówek.

Z projektu skorzystają także nauczyciele, którzy pojadą na szkolenia i dostaną laptopy.

- Lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii podobają się uczniom. – Łatwiej nam zrozumieć skomplikowane zadania – ocenia gimnazjalistka Kasia.
Jej kolega Tomek dodaje: – Zajęcia, na których korzystamy z komputerów czy tablicy są ciekawsze.

Najzdolniejsi uczniowie, którym spodoba się praca na platformie e-learningowej, trafią do wirtualnych kół naukowych.

Będą się nimi opiekować nauczyciele akademiccy. Uczniowie pojadą też na obozy naukowe. Z kolei ci słabsi trafią do grup wyrównawczych.

Projekt obejmuje także warsztaty, w czasie których uczniowie nauczą się m.in. myśleć abstrakcyjnie i twórczo rozwiązywać problemy, popracują nad samooceną. Szkoła będzie też realizować projekty wspólnie ze środowiskiem lokalnym, np. te związane z ekologią czy ekonomią. Projekt finansuje Unia Europejska.

Zapisy do gimnazjów w Lublinie ruszą 1 kwietnia i potrwają do 31 maja. Szczegóły można znaleźć na stronach internetowych szkół albo w sekretariatach.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto