Dzieci walczyły w mistrzostwach Bełchatowa w tenisie ziemnym

mbf
Mistrzostwa odbyły się na Miejskich Kortach Tenisowych
Mistrzostwa odbyły się na Miejskich Kortach Tenisowych Miejskie Centrum Sportu
Mistrzostwa Bełchatowa Dzieci w tenisie ziemnym odbyły się na miejskich kortach. Tak, jak w poprzednich edycjach cieszyły się sporym zainteresowaniem

Swoich sił w mistrzostwach próbowało ponad 30 dzieci. Jak mówią organizatorzy, poziom zawodów oceniono na bardzo wysoki. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach. Wśród najmłodszych uczestników mistrzostw najlepszy był Mateusz Dobrakowski, dwa kolejne miejsca zajęli Oliwier Kosędka (7:4) i Igor Owczarz (7:4). W fazie finałowej z chłopcami mierzyła się jeszcze Amelia Kowalczyk.

Drugą kategorię wygrała Marta Dudek, sportowa stypendystka Miasta Bełchatowa. Dwa kolejne miejsca zajęły Olą Gonerska i Anna Masapust. W rundzie finałowej Marta Dudek pokonała rywalki 15:8 i 15:7, a w meczu o miejsce drugie Ola była lepsza zwyciężając 15:2.

W najstarszej grupie rywalizowali m.in. chłopcy znani z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. najlepszy okazał się Grzegorz Puźniak przed Kamilem Mataczem i Kacprem Komiczem. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Nikola Niepsuj, drugie Kinga Rośniak, a trzecie Natalia Smolna.