Dzieci dźwigały ciężary w Kurnosie Drugim [ZDJĘCIA]

W zawodach brały udziały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy
W zawodach brały udziały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy Gmina Bełchatów
Trzecia odsłona Rzutu Ligi Wojewódzkiej w wieloboju atletycznym do lat 12 odbyła się sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim. Od kilku miesięcy aktywnie działa tam sekcja podnoszenia ciężarów.

W rywalizacji udział brali podopieczni z czterech sekcji: LKS Kurnos Drugi, LKS Dobryszyce, LKS „Omega” Kleszczów oraz KKS Włókniarz Konstantynów. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach: pierwsza z nich składała się z rwania i podrzutu, druga, to trójskok obunóż, kolejny był rzut piłką lekarską, podciąganie i bieg.

Gospodarze zawodów głównie rywalizowali w kategorii wiekowej do 10 lat. Wśród chłopców najlepiej spisał się Stanisław Kromer, który zajął czwartą pozycję. Całe podium należało do reprezentantów z Konstantynowa. 9-latkowi do podium zabrakło 2,9 punktu. Ósmą pozycję zajął z kolei o rok młodszy Franciszek Adamowski. Dziesiąty był Igor Pęcina.

Wśród zawodniczek tuż za podium uplasowała się Hanna Bochman, która podobnie, jak w rywalizacji chłopców musiała uznać na podium wyższość dzieci z Włókniarza. Jej strata do trzeciej lokaty wyniosła 2,5 pkt.

W klasyfikacji open na technikę wśród chłopców na trzeciej lokacie uplasował się Adem Sejdija z sumą 10,66 pkt.

Z kolei w klasyfikacji klubowej z wyraźną przewagą wygrał KKS Włókniarz Konstantynów (165,4 pkt), druga była LKS „Omega” Kleszczów (124,2 pkt), trzecią pozycję zajęli reprezentanci LKS Kurnos Drugi (104,5 pkt), a tuż za podium znalazł się LKS Dobryszyce (96,9 pkt).

- Osiągnęliśmy wysoki wynik, ale jesteśmy młodym klubem i wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami - wyjaśnia Tomasz Stróż, trener sekcji podnoszenia ciężarów LKS Kurnos Drugi , która funkcjonuje dopiero od trzech miesięcy. - Na ten moment trenuje u nas 12 osób, ośmiu chłopców i cztery dziewczynki w wieku od 5 do 15 lat - dodaje Tomasz Stróż.

- W tym roku planujemy jeszcze wziąć udział w IV Rzucie Ligi w wieloboju atletycznym, który odbędzie się w Kle-szczowie i tam dobrze się zaprezentować - twierdzi trener Stróż. - Mamy nadzieję, że życzliwość i wsparcie sponsorów pozwoli nam na dalszy rozwój klubu oraz zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Poszukujemy firm, które zechcą wesprzeć młodych sportowców - mówi.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?