Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Długo odkładany remont drogi Bełchatów - Zelów dojdzie do skutku?

Danuta Rękawica
O tym, że droga na odcinku Bełchatów - Zelów wymaga remontu wiadomo już od dawna. Jej remont również planowany jest od dłuższego czasu. Choć sprawa inwestycji przycichła, wszystko wskazuje na to, że odcinek doczeka się modernizacji.

O remoncie drogi krajowej na odcinku Bełchatów - Zelów mówiło się już w 2018 roku. Wtedy też rozpoczęto wszelkie procedury, jak chociażby wydanie ogłoszenia na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Od tego czasu na całym odcinku drogi pojawiły się drewniane kołki wytyczające tak jakby pas drogowy. Obecnie jednak próżno ich szukać, nawet dokładnie sprawdzając zarośnięte trawą pobocza.

Remont miał odbyć się w etapach - pierwszy etap miał być realizowany w 2020 roku, kolejny w 2021 roku. W województwie przygotowywano na tę inwestycję w sumie blisko 8 mln złotych. W międzyczasie odbyły się wybory samorządowe, a sprawa modernizacji drogi ucichła.

Z drogi Bełchatów - Zelów korzysta wielu rowerzystów. Teraz kierowcy muszą ich wymijać na dosyć wąskiej jezdni. Po przebudowie powstanie w sumie prawie 8 km ścieżek rowerowych

Na drodze Bełchatów-Zelów będą ścieżki rowerowe, ale dopiero...

W kosztach remontu ma także partycypować miasto Bełchatów, które chce uatrakcyjnić tereny inwestycyjne przy ul. Czaplinieckiej. Magistrat ma dołożyć ponad milion złotych na budowę nowego skrzyżowania. Planowo pieniądze miały być przekazane w 2020 roku.

Coś jednak drgnęło w sprawie remontu drogi krajowej na odcinku Bełchatów - Zelów. Na stronie Urzędu Gminy Bełchatów pojawiło się obwieszczenie o rozpoczęciu ponownej procedury udziału społeczeństwa dot. postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów - Bełchatów”. Możliwe więc, że wyczekiwany remont tego odcinka ruszy, mimo że odwleczony w czasie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto