Derbowe szaleństwo w Szczercowie, wygrana rezerw GKS i porażka Hetmana [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu w białej koszulce napastnik pierwszej drużyny GKS Bełchatów Patryk Winsztal, który w meczu rezerw zdobył dwa gole Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Astoria Szczerców pokonała po dramatycznym spotkaniu Omege II Kleszczów 4:3 (0:3), GKS II Bełchatów ograł u siebie Stal Niewiadów 4:2 (2:1), a Hetman Rusiec przegrał na własnym boisku z GKS Chojne 0:2 (0:0) na poziomie KEEZA klasy okręgowej w okręgu piotrkowskim i sieradzkim.

Derbowy thriller w Szczercowie

W 14. serii gier piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej doszło do derbowego starcia pomiędzy prezentującą zmienną formę Astorią Szczerców, a rezerwami Omegi Kleszczów, które ostatni raz w lidze wygrały ponad miesiąc temu.

Pierwszy gol w meczu padł w 29. minucie po trafieniu Olafa Hajdasza. Goście wynik spotkania na 2:0 podwyższyli cztery minuty później po bramce z rzutu karnego Filipa Zatorskiego i takim stanem zakończyła się pierwsza połowa tego starcia.

Zaraz na początku drugiej połowy jeden z graczy Astorii przestrzelił z 11. metrów i kleszczowianie nadal prowadzili różnicą dwóch bramek. W 63. minucie sędzia po raz kolejny wskazał na "wapno" dla rezerw Omegi. Do piłki podszedł Zatorski, który ponownie się nie pomylił i było 3:0. Na odpowiedź gospodarzy czekaliśmy 13. minut, a do siatki trafił Adrian Ulfik. Po pięciu minutach szczercowianie złapali kontakt bramką na 2:3. Ponownie na listę strzelców wpisał się Ulfik, a Astoria złapała "wiatru w żagle". W 87. minucie na 3:3 strzelił Krzysztof Skała, a goście wyglądali na zaskoczonych przebiegiem sytuacji. Zwieńczeniem tego starcia była bramka w czwartej minucie doliczonego czasu gry autorstwa Dawida Miedwiediewa dla Astorii Szczerców i wygrana gospodarzy rzutem na taśmę 4:3 w derbach powiatu bełchatowskiego.

Astoria Szczerców plasuje się na 10. pozycji w lidze z dorobkiem 17 punktów w 12 meczach oraz z bilansem 24 goli zdobytych i 25 bramek straconych. Z kolei Omega II Kleszczów zajmuje 11. miejsce z sumą 16 punktów na koncie w 13 meczach i bilansem 27 goli zdobytych i 24 bramek straconych.

14. kolejka KEEZA klasy okręgowej - Piotrków Trybunalski
Astoria Szczerców - Omega II Kleszczów 4:3 (0:3)

4:3 - Dawid Miedwiediew 90+4'

Astoria: Szymon Dylak - Arkadiusz Rojszczak (46' Piotr Piotrowski), Tomasz Pietkiewicz, Patryk Ratajczyk, Sebastian Galewski - Kamil Wańdoch (46' Adrian Matysiak), Mikołaj Papuga (46' Rafał Wierucki) (70' Mariusz Soboń), Krzysztof Skała (88' Sylwester Piersa), Dawid Miedwiediew, Maciej Miedwiediew - Adrian Ulfik

Omega II: Mikołaj Sokołowski - Kacper Zatorski, Filip Zatorski (70' Mikołaj Michalczyk), Eryk Smuga, Michał Piotrowski, Łukasz Morawski, Bartłomiej Kowalski (55' Jakub Szczepka), Mateusz Jędrzejczyk, Olaf Hajdasz, Adrian Chrząszcz, Dawid Barański

żółte kartki: D. Miedwiediew - F. Zatorski, Szczepka, Chrząszcz

Radość w szatni Astorii Szczerców po dramatycznym meczu i wygranej z Omegą II Kleszczów:

Bełchatowskie rezerwy utrzymują się w czubie tabeli

Mająca na koncie od pięciu kolejek z rzędu cztery zwycięstwa i remis drużyna rezerw GKS Bełchatów na własnym boisku podejmowała Stal Niewiadów, która prezentuje nierówną formę.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze, a dokładnie Patryk Winsztal w 12. minucie gry. Siedem minut później na 2:0 podwyższył rezultat Kacper Sionkowski, a goście kontaktowe trafienie odnotowali w 29. minucie po celnym strzale Piotra Guleja i do przerwy GKS II Bełchatów prowadził 2:1.

Po zmianie stron szybko wynik na 3:1 podwyższył Winsztal w 54. minucie. Niespełna kwadrans później zrobiło się nerwowo po samobójczym trafieniu obrońcy Michała Ciołkowskiego, ale młoda drużyna rezerw GKS nie dała sobie odebrać prowadzenia, a nawet podwyższyła wynik w 85. minucie za sprawą Mateusza Kempskiego i ostatecznie to bełchatowianie wygrali 4:2.

Rezerwy GKS Bełchatów znajdują się w tabeli na 3. miejscu. Zdobyły one 24 oczka w 13 meczach, a ich bilans to 41:19.

GKS II Bełchatów - Stal Niewiadów 4:2 (2:1)

1:0 - Patryk Winsztal 12'
2:0 - Kacper Sionkowski 19'
2:1 - Piotr Gulej
3:1 - Patryk Winsztal 54'
3:2 - Michał Ciołkowski (sam.) 68'
4:2 - Mateusz Kempski

GKS II: Kewin Komar - Bartłomiej Lisowski (61' Hubert Jakubiec), Michał Ciołkowski (71' Jan Jaszczak), Jarosław Trzeboński, Bartosz Kołodziejczyk (61' Wiktor Korpas) - Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak, Kacper Sionkowski, Oskar Przywara, Kamil Mizera (46' Bartłomiej Trzeboński) - Patryk Winsztal (61' Mateusz Kempski)

Stal: Filip Błażejewski - Krystian Bożyk, Alan Grochowalski, Piotr Gulej, Łukasz Mucha (53' Mateusz Mrugalski), Robert Ornafa, Jakub Pachniewicz, Marcel Sosnowicz (53' Mateusz Biedrzycki), Filip Stępski (46' Patryk Zielonka), Daniel Woźniak, Kamil Marciniak

żółta kartka: Ornafa

W sobotę, 31 października o godz. 13.30 Omega II Kleszczów podejmować będzie u siebie rezerwy GKS, a Astoria Szczerców zagra na wyjeździe z LUKS Gomunice.

Hetman Rusiec szuka optymalnej formy

Na poziomie KEEZA sieradzkiej klasy okręgowej drugiego zwycięstwa z rzędu nie udało się odnieść Hetmanowi Rusiec, który przegrał na swoim boisku z ekipą GKS Chojne, która w ostatnich pięciu meczach nie zdobyła ani jednego punktu.

Do przerwy w Ruścu był bezbramkowy remis, ale w drugiej części spotkania GKS Chojne był skuteczny. W 69. minucie do siatki gospodarzy trafił Adam Bronka, który pojawił się na boisku nieco wcześniej, a dziesięć minut później na 2:0 wynik spotkania ustalił Dawid Sobczak.

Podopieczni Mariusza Studzińskiego są na 10. lokacie z sumą 13 punktów w 12 meczach i bilansem bramkowym 21:37. W sobotę, 31 października o godz. 14 Hetman zmierzy się w Wieruszowie z trzecią w tabeli Prosną.