Delecta Bydgoszcz - Skra 0:3. Przedsprzedaż karnetów na LM w Atlas Arenie

Paweł Hochstim
Stephane Antiga miał kłopoty, by przebić się przez bełchatowski blok
Stephane Antiga miał kłopoty, by przebić się przez bełchatowski blok fot. Dariusz Śmigielski
Siatkarze PGE Skry wygrali w Bydgoszczy w trzech setach. Skra na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej nadal prowadzi w tabeli PlusLigi. Z trzech rozegranych setów tylko pierwszy mógł emocjonować kibiców, którzy - jak zawsze, gdy do Bydgoszczy przyjeżdża PGE Skra - wypełnili halę Łuczniczka.

Choć te emocje zafundowali im bełchatowianie, którzy po dwóch blokach z rzędu na Stephanie Antidze prowadzili 24:22, ale nie wykorzystali dwóch piłek setowych i doprowadzili do gry na przewagi.

Kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby Delecta w pierwszej partii wygrała którąś z pięciu piłek setowych. Mistrzowie Polski dobrze się jednak bronili, aż wreszcie Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik środowego meczu, dwa razy z rzędu zatrzymał na siatce atakującego Delecty Dawida Konarskiego.

Jeśli kibice Delecty liczyli, że ich drużyna w kolejnych setach spisze się równie dobrze, to srogo się zawiedli. W dwóch kolejnych partiach bełchatowianie zdecydowanie górowali. W drugim secie ani przez moment ich wygrana nie była zagrożona, natomiast w trzeciej partii Delecta prowadziła tylko na samym początku. Gdy po drugiej przerwie technicznej Miguel Falasca zaserwował kapitalnego asa, bydgoszczanie się poddali. A rozpędzeni mistrzowie Polski już tego nie zmarnowali.

Przed meczem szefowie PGE Skry i Delecty na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podpisali deklarację o partnerskiej współpracy. - Zależy nam na tym, abyśmy wspólnie podejmowali inicjatywy w celu popularyzacji i podnoszenia wartości siatkówki. Jakiś czas temu taką samą umowę podpisaliśmy z władzami AZS Częstochowa i nasza współpraca jest bardzo owocna - mówi prezes Skry Konrad Piechocki, który był inicjatorem porozumienia. Współpraca ma dotyczyć m.in. szkolenia dzieci i młodzieży oraz wymianę doświadczeń w zakresie kontaktów biznesowych i sponsoringowych.

W sobotę o godz. 14.30 bełchatowianie we własnej hali podejmą Jastrzębski Węgiel. Jeśli wygrają, nic już nie będzie w stanie odebrać im zwycięstwa w fazie zasadniczej PlusLigi. Tymczasem w środę jastrzębianie sprawili zawód swoim kibicom, niespodziewanie przegrywając we własnej hali z Fartem Kielce 2:3. Tym samym dla nich sobotni mecz też będzie miał kolosalne znaczenie, bo w przypadku porażki raczej nie będą mieli już szans, by skończyć fazę zasadniczą w pierwszej czwórce.

Dwaj pozostali najgroźniejsi rywale PGE Skry, czyli Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów pewnie wygrały swoje mecze po 3:0. Kędzierzynianie łatwo wygrali w Warszawie z AZS Politechniką, natomiast rzeszowianie bez problemów pokonali Tytana AZS w Częstochowie. Niespodzianką jest drugi wygrany mecz Lotosu Trefla Gdańsk.

23 marca rozpocznie się sprzedaż internetowa karnetów na turniej finałowy Ligi Mistrzów, który PGE Skra zorganizuje w łódzkiej Atlas Arenie 17 i 18 marca. Szefowie bełchatowskie-go klubu postanowili, że chcą dać pierwszeństwo w zakupie karnetów mieszkańcom Łodzi, którzy wspierają PGE Skrę w meczach Ligi Mistrzów. Z tego powodu już od wtorku, czyli dwa dni przed rozpoczęciem sprzedaży internetowej, karnety będzie można kupić w dziale marketingu Atlas Areny.

Delecta Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (31:33, 16:25, 17:25)
Delecta: Masny, Antiga 5, Wrona 3, Konarski 17, Wika, Cerven 3, Dębiec (libero) oraz Gradowski, Lipiński 1, Siltala 9, Jurkiewicz. Trener: Piotr Makowski.
PGE Skra: Falasca 6, Winiarski 11, Kłos 13, Wlazły 20, Kurek 15, Pliński 6, Zatorski (libero) oraz Bąkiewicz, Woicki, Możdżonek, Atanasijević 1. Trener: Jacek Nawrocki.