Czwartoligowcy z Kleszczowa i Zelowa kończą jesień z kompletem punktów

Rundę jesienną sezonu 2020/2021 IV ligi grupy łódzkiej drużyna Włókniarza Zelów i Omegi Kleszczów zakończyła zwycięsko Adam Kieruzel
W ostatniej 19. kolejce rundy jesiennej sezonu 2020/2021 IV ligi grupy łódzkiej Omega Kleszczów pokonała na własnym boisku Ceramikę Opoczno 6:1 (2:0), a Włókniarz Zelów wydarł zwycięstwo Stali Głowno i triumfował 2:1 (1:1).

Udana jesień "Omeżki" zwieńczona wysokim zwycięstwem nad Ceramiką

Będąca w bardzo dobrej formie drużyna Omegi Kleszczów w ostatniej serii gier rundy jesiennej sezonu 2020/2021 na własnym boisku rywalizowała z Ceramiką Opoczno, która jest czerwoną latarnią rozgrywek i w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobyła ani jednego oczka.

W pierwszej połowie padły dwa gole dla gospodarzy. W 33. minucie do bramki rywali trafił Paweł Kowalski, a kilka minut później bramkę do szatni na 2:0 zdobył Mikołaj Bociek. Ekipa z Opoczna również miała dogodne okazje, ale bardzo dobrze w bramce gospodarzy prezentował się Paweł Wiśniewski.

Po przerwie ataki "Omeżki" nie ustępowały, ale jako pierwsi gola zdobyli gracze Ceramiki po celnym uderzeniu głową Damiana Telusa. To rozdrażniło kleszczowian, którzy zaczęli strzelać bramkę za bramkę. Wysokiej urody gola na 3:1 zdobył Krzysztof Kowalski. W 60. minucie na murawie pojawił się Mateusz Roczek, który zmienił Roberta Tomesza. Zmiennik w ciągu kolejnych ośmiu minut trafił do siatki rywali dwa razy, a wynik meczu na 6:1 ten sam gracz ustalił w doliczonym czasie gry.

Zwycięstwem 6:1 na własnym terenie Omega Kleszczów zakończyła udaną rundę jesienną. Był to siódmy z rzędu mecz podopiecznych Jacka Berensztajna bez porażki oraz czwarta wygrana z rzędu.

W ligowej tabeli ekipa z Kleszczowa zajmuje 5. miejsce z sumą 34 punktów na koncie zdobytych w 19 meczach. Składa się na to 10 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy Omegi to 46 bramek strzelonych i 23 stracone.

Strata do czołowej "4" wynosi 10 oczek, a tam o miano najlepszej ekipy IV ligi grupy łódzkiej rywalizuje lider: ŁKS II Łódź, a także druga Warta Sieradz, trzecia Boruta Zgierz i czwarty Orkan Buczek.

Teraz przed kleszczowskim zespołem zasłużony odpoczynek, a w pierwszym meczu rundy wiosennej Omega ma w terminarzu zaplanowane spotkanie wyjazdowe z dziesiątą Pogonią Zduńska Wola.

19. kolejka - IV liga, grupa łódzka
Omega Kleszczów - Ceramika Opoczno 6:1 (2:0)

6:1 - Mateusz Roczek 90+3'

Omega: Paweł Wiśniewski - Robert Kowalik (84' Jakub Szczepka), Krzysztof Michalak, Patryk Niedbała, Bartłomiej Zieliński - Robert Tomesz (64' Mateusz Roczek), Mikołaj Bociek (84' Olaf Hajdasz), Paweł Kowalski (76' Eryk Smuga), Bartosz Pieniążek, Piotr Mielczarek (76' Jakub Warzyński) - Krzysztof Kowalski (64' Adrian Ociepa)

Ceramika: Bartosz Rokicki - Tomasz Białas (70' Wiktor Stanios), Damian Telus, Kacper Serek (21' Wiktor Kaczmarczyk), Kacper Giełzak - Dawid Świątek (65' Kone Daou), Patryk Wijata (77' Sebastian Rak), Marcin Mirecki, Jakub Bednarczyk, Mateusz Matysiak - Natan Meto (70' Oskar Korczyński)

żółte kartki: Wijata, Bednarczyk

Włókniarz też wygrywa ostatni mecz rundy jesiennej

Grająca w ostatnich tygodniach całkiem równo drużyna Włókniarza Zelów kończyła rozgrywki jesienne na własnym obiekcie meczem ze Stalą Głowno, która zajmowała przed 19. kolejką wysokie 5. miejsce, a w dwóch ostatnich meczach zdobyła tylko jedno oczko.

Starcie w Zelowie stało na równym poziomie. Obie ekipy miały swoje okazje, ale pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 26. minucie celnie z rzutu wolnego przymierzył Michał Pawelec i Włókniarz prowadził 1:0. Przez kolejne minuty zelowianie mieli mecz pod kontrolą, ale w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Patryk Ignatowski i do szatni obie ekipy schodziły z bramkowym remisem 1:1.

Po zmianie stron zelowianie chcieli za wszelką cenę wydrzeć zwycięstwo wyżej notowanemu rywalowi, który do Zelowa przyjechał w osłabionym składzie. Udało się to, ale dopiero w 82. minucie, kiedy na 2:1 bramkę strzelił napastnik Albin Maciejewski. Gospodarze do samego końca utrzymali ten wynik i wygrali drugie spotkanie z rzędu.

W klasyfikacji IV ligi grupy łódzkiej podopieczni trenera Dawida Wnuka utrzymali 9. pozycję, gdzie z dorobkiem 27 punktów po 19 rozegranych spotkaniach spędzą przerwę zimową. Złożyło się na to 7 meczów wygranych, 6 remisów i 6 porażek. Jeżeli chodzi o bramki, to dotychczas zelowianie strzelili 27 goli i stracili ich 25.

Włókniarz jest jak na razie typowym zespołem środka tabeli, ale zelowianom bliżej do górnej części tabeli niż do strefy spadkowej.

W pierwszym pojedynku rundy wiosennej, który wstępnie zaplanowano na marzec 2021 roku, drużyna Włókniarza u siebie zmierzy się z trzecią Borutą Zgierz.

Włókniarz Zelów - Stal Głowno 2:1 (1:1)

1:0 - Michał Pawelec 26'
1:1 - Patryk Ignatowski 45+1'
2:1 - Albin Maciejewski 82'

Włókniarz: Szymon Pajkert - Krzysztof Cygan (89' Tomasz Majsak), Piotr Golański, Kamil Bendkowski, Robert Oborowski - Błażej Kaliski (75' Szymon Rosiak), Piotr Boczkiewicz (65' Damian Wdowiak), Damian Głowacki (85' Adrian Łucki), Mateusz Jaszczak, Michał Pawelec - Albin Maciejewski

Stal: Kacper Leszczyński (46' Michał Kocemba) - Dawid Szymczak, Patryk Ignatowski, Eryk Lebioda, Antoni Waśkiewicz, Patryk Tuliński, Kacper Osiński (70' Dariusz Florczak), Robert Ogórek, Damian Nowak, Olaf Andrzejewski, Tomasz Florczak

żółte kartki: Głowacki, Kaliski, Golański, Boczkiewicz, Wdowiak, Cygan, Łucki, Jaszczak - Tuliński, Osiński, D. Florczak

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0