Concordia Piotrków - PGE GKS Bełchatów 0:1 - Brazylijczyk przesądził o awansie bełchatowian

Dariusz Kuczmera
Dawid Nowak (od prawej) walczy o piłkę ze Stefanem Potockim z Concordii
Dawid Nowak (od prawej) walczy o piłkę ze Stefanem Potockim z Concordii fot. Dariusz Śmigielski
Nie było sensacji we wtorkowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Przedostatnia drużyna trzeciej ligi Concordia Piotrków przegrała z wiceliderem ekstraklasy PGE GKS Bełchatów. Zdecydował jeden gol. Zadowoleni są zwycięzcy, ale mogą być dumni z siebie też piotrkowianie. Zagrali niezły mecz i postawili trudne warunki renomowanym rywalom.

Może od Radomska zacznie się droga drużyny naszego regionu na szczyt Pucharu Polski, bo także w Radomsku się... skończyła. Tam był ostatni godny odnotowania sukces. W kwietniu 2003 roku drużyna RKS Radomsko została wyeliminowana z półfinału Pucharu Polski przez Wisłę Płock (w drugiej parze Widzew odpadł z Wisłą Kraków) i od tej pory żadna z drużyn naszego regionu nie weszła nawet do pucharowej ósemki. Nie mówiąc już od zdobyciu głównego trofeum. GKS Bełchatów po raz ostatni grał w ósemce jeszcze dawniej, bo w sezonie 1999/2000 i przegrał z Wisłą Kraków 1:0 i 0:2. A przecież wcześniej w 1996 i 1999 dwukrotnie występował w finale.

Zgodnie z zapowiedzią trener GKS Maciej Bartoszek nie przewracał składu do góry nogami. W meczu tak wysokiej rangi zagrał po raz pierwszy bramkarz Łukasz Budziłek, natomiast od pierwszej minuty wystąpili Amerykanin Jeremiah White i Brazylijczyk Marcus da Silva. Właśnie Marcus strzelił we wtorek jedynego gola. Bramka padła w dość niespodziewanych okolicznościach. W 20 minucie Marcus strzelił z około 20 metrów i piłka przy słupku wpadła do siatki.

Kwadrans później kibice wbiegli na boisko, ale po krótkiej przerwie udało się zaprowadzić porządek.

Teraz wiele zależy też od losowania 1/8 finału (mecze 26-27 października).

Concordia Piotrków - PGE GKS Bełchatów 0:1
Gol: Marcus da Silva (20)
Widzów: 700
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Concordia: Kula - Czubała, Pater, Karasiak, Grzywiński - Potocki, Oshikoya, Szymczyk (62, Zaor), Juszkiewicz, Wodziński (77, Kukułka) - Różycki. Trener: Zbigniew Karbownik.
PGE GKS: Budziłek - Fonfara, Tanevski, Drzymont, Lacić - Marcus da Silva, GolI (67, Wenger), White (84, Bartosiak), Nowak (82, Poźniak), Małkowski - Żewłakow. Trener: Maciej Bartoszek.