Budowa A1 pod Piotrkowem: nie będzie już gigantycznego ronda na węźle bełchatowskim (Piotrków-Południe), zmiany i utrudnienia dla kierowców

kw, mat. GDDKiA
Budowa A1 pod Piotrkowem: nie będzie już gigantycznego ronda na węźle bełchatowskim (Piotrków-Południe), zmiany i utrudnienia dla kierowców
Budowa A1 pod Piotrkowem: nie będzie już gigantycznego ronda na węźle bełchatowskim (Piotrków-Południe), zmiany i utrudnienia dla kierowców mat. GDDKiA
Udostępnij:
Budowa A1 pod Piotrkowem: nie będzie już gigantycznego ronda na węźle bełchatowskim, zmiany i utrudnienia dla kierowców

Budowa A1 pod Piotrkowem: nie będzie już gigantycznego ronda na węźle bełchatowskim (Piotrków Trybunalski Południe), zmiany i utrudnienia dla kierowców

Od wtorku, 29 grudnia, kierowców podróżujących budowaną autostradą A1 na odcinku Tuszyn - Piotrków - Radomsko czekają zmiany i utrudnienia. Wykonawca rozpoczyna prace związane z likwidacją gigantycznego ronda na węźle Piotrków Trybunalski Południe, czyli tzw. węźle bełchatowskim.

W związku z likwidacją ronda, we wtorek, między godz. 9 - 11 na blisko godzinę, zostanie zatrzymany ruch na drodze ekspresowej S8 na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ.

W tym samym czasie, również na godzinę, zamknięty zostanie ruch na autostradzie A1 na jezdni w kierunku Katowic około półtora kilometra przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Ruch w stronę Łodzi będzie się odbywał normalnie.

JAK OMINĄĆ UTRUDNIENIA?

Jadący od strony Warszawy będą mogli ominąć zamknięty odcinek zjeżdżając na węźle Piotrków Trybunalski Wschód na DK91 i kontynuować podróż w stronę Radomska. Z kolei podróżujący z kierunku Łodzi powinni zjechać na węźle Tuszyn na DK12/91 i tą trasą jechać w kierunku południowym.

To nie koniec zmian i utrudnień. W środę, 30 grudnia, także między godz. 9 - 11, w związku z likwidacją tymczasowego ronda u zbiegu autostrady A1 i drogi krajowej 74 (Piotrków - Bełchatów) nastąpi CAŁKOWITE ZATRZYMANIE RUCHU NA BLISKO 2 GODZINY na wszystkich wlotach ronda od strony: Łodzi, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

Po wprowadzeniu zmian, ruch na osi północ – południe będzie się odbywał na wprost, bez konieczności zwalniania i zatrzymywania. Radykalnie poprawi to warunki podróżowania tym - jednym z najważniejszych szlaków kraju.

Przejazd między Piotrkowem Trybunalskim i Bełchatowem będzie się odbywał w obu kierunkach po nowym – północnym wiadukcie węzła Piotrków Trybunalski Południe.

- Mimo wprowadzonych zamian, na węźle zostaną utrzymane wszystkie relację skrętne, jednak ze względu na fakt, że to rozwiązania tymczasowe, będą wymagały od kierowców dużej dozy koncentracji i bardzo uważnego czytanie oznakowania - uczula Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie