Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Brydżowy mistrz świata z Bełchatowa

łc, mw
Wojciech kaźmierczak ma na swoim koncie wiele sukcesów
Wojciech kaźmierczak ma na swoim koncie wiele sukcesów Archiwum prywatne
Wojciech Kaźmierczak z Bełchatowa został drużynowym mistrzem świata w brydżu sportowym do lat 20. Zawody rozegrano niedaleko Szanghaju, w chińskim Tai Cangu.
W tych prestiżowych zawodach obok reprezentantów Polski udział wzięło siedemnaście drużyn z pięciu kontynentów

Drużynę Polską obok Wojciecha Kaźmierczaka reprezentowali także: Michał Gulczyński (Dąbrówka Poznań), Michał Klukowski (AZS Wrocław), Igor Łosiewicz (Spójnia Warszawa), Andrzej Terszak (Spójnia Warszawa) oraz Łukasz Witkowski (AZS Warszawa).

Mistrzostwa składały się z dwóch etapów. Zawodnicy rywalizację zaczęli od fazy zasadniczej, skąd do dalszej gry w play-offach przechodziło osiem drużyn.

Polacy zdecydowanie wygrali rundę zasadniczą, następnie w ćwierćfinale pokonali drużynę Anglii, a w półfinale okazali się lepsi od reprezentacji Francji. W wielkim finale kadrowicze Polski musieli zmierzyć się z ekipą Stanów Zjednoczonych. Zawodników zza oceanu również pokonali.

To nie pierwszy taki sukces w karierze bełchatowianina. Wojciech Kaźmierczak już wcześniej, bo w 2010 roku, podczas Otwartych Mistrzostw Świata w Filadelfii wspólnie z pięcioma kolegami zdobył złoty medal w kategorii juniorów młodszych, do lat 21 (w finale polscy brydżyści pokonali Brytyjczyków).
Z kolei w 2011 roku został młodzieżowym mistrzem Europy do 20 lat (tamte zawody odbyły się w Albenie (Bułgaria)).