"Brunatni" wygrywają sparing w Tomaszowie Mazowieckim. Przed nimi intensywna sobota [ZDJĘCIA]

Mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki był trzecim sparingiem wygranym przez bełchatowian tej zimy Michał Antczak / GKS Bełchatów
Piłkarze PGE GKS Bełchatów w wyjazdowym meczu sparingowym pokonali trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:0). Zwycięskie bramki dla "Brunatnych" zdobywali: Emile Thiakane i Marcin Sierczyński.

W Tomaszowie Mazowieckim zaprezentowało się 21 piłkarzy PGE GKS Bełchatów. W tym starciu kibice nie mogli zobaczyć leczących urazy Mateusza Szymorka i Patryka Rachwała.

Bełchatowianie objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Paweł Czajkowski z prawej strony pola karnego wycofał futbolówkę do Emile Thiakane, który z około szesnastu metrów mocnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. W 28. minucie gry po centrze z rzutu rożnego piłkę głową nad bramką skierował Bartosz Biel. Siedem minut później stoper Marcin Grolik główkował w słupek bramki tomaszowian. Do przerwy GKS prowadził 1:0, a na boisku nikt nie odstawiał nogi.

W drugiej części gry na boisku pojawiła się kolejna część zawodników, którzy przez pierwsze kilkanaście minut musieli radzić sobie z atakami gospodarzy. Jednak w 64. minucie pojedynku dośrodkowanie z rzutu rożnego Huberta Tylca głową uderzył Mikołaj Bociek. Futbolówkę wybronił bramkarz Lechii, ale przy dobitce Marcina Sierczyńskiego był już bez szans. Ta bramka nie powstrzymała "Lechistów" przed kolejnymi atakami. W 85. minucie meczu Rafał Nowak trafił do siatki "Brunatnych" uderzając głową tuż obok słupka. W końcówce gospodarze mieli okazję, by wyrównać stan meczu, ale jeden z graczy Lechii fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Sparing zakończył niecelnym strzałem Przemysław Zdybowicz.

W sobotę ekipa PGE GKS Bełchatów zostanie podzielona na dwie drużyny. Bełchatowianie o godzinie 11 na swoim boisku zmierzą się z liderem trzeciej ligi - Sokołem Konsport Aleksandrów Łódzki, a pięć godzin później zmierzą się w Spale z pierwszoligowym GKS Tychy.

W którymś z tych pojedynków z pewnością zobaczymy Kamila Bętkowskiego, który jest testowany przez GKS Bełchatów. Niespełna 25-letni pomocnik jesienią bronił barw drugoligowego Górnika Łęczna, w którego barwach w trzynastu meczach zdobył trzy bramki. Na początku stycznia Bętkowski rozwiązał kontrakt z klubem, a wcześniej został wystawiony na listę transferową Górnika. Od tej pory zawodnik trenował wraz z drugoligową Olimpią Elbląg oraz trzecią drużyną II ligi - Elaną Toruń.