Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brazylijskie jiu-jitsu oraz inne sztuki walki dla najmłodszych

Małgorzata Klimczak [email protected]
Sztuki walki dla najmłodszych to świetna zabawa i forma aktywności, która uczy dzieci zasad zachowania.

Klub oferuje możliwość uprawiania kilku dyscyplin sportu w tym BJJ, MMA oraz judo, judo dla dzieci oraz BJJ dla dzieci. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów można uprawiać wybraną przez siebie dyscyplinę sportu.

- Uczymy dzieci brazylijskiego jiu-jitsu. Sport ten polega na walce w parterze - wyjaśnia Jarosław Koch z Koch Teach Poland. - U najmłodszych dzieci zaczynamy od nauki dyscypliny, czyli od siedzenia w parterze i słuchania poleceń. Krok po kroku poprzez gry i zabawy uczymy elementów tego sportu. Na zajęcia chodzą dzieci w wieku 5-7 lat, ale rodzice przyprowadzają też 4-latki. Zajęcia są dwa razy w tygodniu.

Przez pierwsze pół roku dzieci tylko ćwiczą, a potem, jak się przyzwyczają, zaczynają jeździć na turnieje.

- Ciekawym zjawiskiem jest to, że rodzice przyprowadzają dzieci na zajęcia, a sami biorą udział w treningach dla dorosłych - mówi Jarosław Koch.

Przez pierwsze 4 miesiące uczniowie muszą się rozwinąć fizycznie i psychicznie, to jest niezbędne dla dalszej nauki jiu-jitsu, jest to czas kiedy uczniowie odkryją poprawę własnej kondycji oraz wewnętrznej dyscypliny co wpłynie również na poprawę ich życia codziennego, po tym pierwszym etapie będą gotowi do realizowania programu grupy początkującej i większych wyzwań.

Podstawy grupy początkującej dobrze przyswojone posłużą jako trampolina do grupy zaawansowanej, gdzie sparingi są już trudniejsze a zawodnicy z tej klasy mają już więcej doświadczenia na zajęciach i na turniejach. Po przejściu do tej klasy uczeń zaczyna się dynamicznie rozwijać i zgłębiać szeroką wiedzę jiu-jitsu.

Twórcą judo jest Japończyk, dr Jigoro Kano. Kano urodził się w bogatej rodzinie w mieście Mikage. Jego dziadek prowadził własną wytwórnię sake.

Techniki stosowane w judo wywodzą się z jiu-jitsu lecz zostały usunięte te, które zagrażają życiu lub zdrowiu, w tym uderzenia i kopnięcia. Generalnie, zasada walki polega na wykorzystaniu siły przeciwnika przeciw niemu, co umożliwia osobie słabszej pokonanie dużo silniejszego wroga. Kano zauważył, że jiu-jitsu było mnóstwem nie połączonych ze sobą sztuczek i postanowił stworzyć z nich całość, kierując się jednocześnie zasadą „maksymalnej efektywności".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto