BKL i UKS "Czempion" bił rekordy życiowe w ogólnopolskich zawodach w Toruniu

Przedstawiciele bełchatowskich klubów lekkoatletycznych szlifują formę w zawodach halowych archiwum
Zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" mają za sobą kolejne starty w halowym sezonie. Tym razem o kolejne rekordy życiowe i miejsca na podium walczyli w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się w toruńskiej hali „Arena”.

Reprezentanci BKL z miejscami w czołówce

Podopieczni trenera Łukasza Mantyka z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego spisali się z bardzo dobrej strony w Toruniu na Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych.

W eliminacjach kategorii wiekowej do lat 20 na dystansie 60 metrów przez płotki bardzo dobrze spisał się Oskar Łucki, który zajął drugie miejsce z czasem 8,34s. W całej stawce dało mu to awans do finału z trzecim czasem. W decydującym biegu Łucki zajął trzecią lokatę z wynikiem 8,33s, co dało mu najlepszy rezultat w bieżącym sezonie.

Niezawodny w biegach na dystansie 60 metrów w kategorii wiekowej do 20 lat był Mateusz Górny, który triumfował w biegu eliminacyjnym z wynikiem 6,90s. Z kolei Filip Chrosta nie chciał być gorszy i w swojej grupie eliminacyjnej również zwyciężył z rezultatem 7,09s. Obaj wywalczyli awans do biegu finałowego, Górny z trzeciego miejsca, a Chrosta z ósmej pozycji. W finałowej rywalizacji Górny był drugi z rekordem sezonu 6,79s, a Chrosta zajął czwarte miejsce wyrównując "życiówkę", która wynosi 6,97s.

Mateusz Górny świetnie spisał się w Toruniu już przed dwoma tygodniami:

Młody biegacz wygrał w Toruniu na dystansie 60 metrów z bardzo dobrym wynikiem 6,84s

Świetny start Mateusza Górnego na rozpoczęcie sezonu haloweg...

Natomiast w biegu na 200 metrów w kategorii wiekowej U-20 Filip Chrosta był drugi z czasem 22,26s.

Na dystansie 60 metrów w rywalizacji do lat 18 rywalizował także Bartosz Kacprzyk, który uzyskał życiowy czas 7,57s, Dawid Tatara z "życiówką" 7,40s, Damian Górny z rekordem życiowym 7,37s, a także Dawid Danielczyk z wynikiem życia 7,39s.

Rekord życiowy w trójskoku mężczyzn pobił Jakub Bracki, który w swojej kategorii był najlepszy, a w ogólnej klasyfikacji był czwarty z wynikiem życiowym 14,21m.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 60 metrów Szymon Woźniak z rezultatem 7,19s zajął 16. miejsce.

Przedstawiciele UKS „Czempion” również startowali

Do Torunia udali się także przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czempion” Bełchatów.

W skoku w dal kobiet w kategorii wiekowej do lat 18 Zuzanna Mielczarek zajęła ósmą pozycję z wynikiem 4,83m.

W zmaganiach kobiet do lat 18 na dystansie 60 metrów przez płotki druga w pierwszym biegu eliminacyjnym była Maria Kołodziejczuk z czasem 9,09s, co dało jej nowy rekord życiowy oraz awans do finału. Piąta w tym samym biegu była Zuzanna Mielczarek, która uzyskała rezultat 9,93s. Nie najlepiej w drugim biegu eliminacji spisała się Martyna Mielczarek, która była piąta i z wynikiem 9,82s nie dała rady awansować do zmagań finałowych. W decydującym biegu Kołodziejczuk nie dokończyła zmagań na torze i nie była klasyfikowana.

W skoku wzwyż, w kategorii wiekowej do lat 18 piąta była Julia Grochulska z wynikiem 1,55m.

Czwarta w biegu kobiet na 600 metrów była Marita Dybalak z wynikiem 1:40,35s.

W zmaganiach na 2000 metrów Mateusz Markowiak zajął dopiero 35. miejsce z wynikiem 6:06,69s.

W biegu na 200 metrów kobiet do lat 18 Maria Kołodziejczuk zajęła 7. pozycję z czasem 26,22s, a Martyna Mielczarek uplasowała się na 17. pozycji z rezultatem 28,09s.

BKL i UKS "Czempion" bił rekordy życiowe w ogólnopolskich za...