Biegacze kolejny raz opanowali Górę Kamieńsk. Pobity został rekord ilości uczestników [ZDJĘCIA, WYNIKI]

AK
Osobom, które biorą udział w zimowym biegu po Górze Kamieńsk zima jest nie straszna Ultra Kamieńsk
Już na miesiąc przed zawodami zamknęły się zapisy do czwartej edycji Trail Kamieńsk, w której udział wzięła rekordowa liczba, około 500 uczestników z całego kraju.

Choć Góra Kamieńsk kojarzy się mieszkańcom regionu z narciarskim szaleństwem, to warto wiedzieć, że od kilku lat regularnie w tym miejscu zimą organizowany jest wyjątkowy bieg. W tym roku odbył się on na dwóch dystansach - 6 i 30 kilometrów. Jako pierwsi linię mety przecięli biegacze walczący na krótszym dystansie.

Zwyciężył z rezultatem 00:27:08s Piotr Koń z Ręczna. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Czerwińska (ósme miejsce - open) z Warszawy z czasem 00:32:17s. Spośród bełchatowian najlepiej spisał się Tomasz Sonciński, który był na mecie drugi, a jeżeli chodzi o kobiety, to czwarte miejsce w tej kategorii zajęła Anna Buresz z Kleszczowa (41. miejsce - open).

Na wymagającym o wiele większego wysiłku dystansie 30 kilometrów zwyciężył Maurycy Oleksiewicz. Łodzianin na mecie zameldował się z rezultatem 02:06:07s. W biegowej rywalizacji kobiet wygrała Małgorzata Rencz z Augus-team (42. miejsce - open).

Wśród reprezentantów naszego powiatu szóste miejsce zajął Piotr Jasiński (02:16:52s), a jeżeli chodzi o kobiety, to czwarta była Paulina Kołatek z Bełchatowa (02:59:23s, 90. miejsce - open).

TUTAJ i TUTAJ można znaleźć wyniki biegów na 6 i 30 km.