Bełchatowscy triathloniści znów odnoszą sukcesy

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Kowalczuk, Marcin Walaszczyk i Piotr Cieślik, którzy w Chodzieżu zachowali dobrą formę Archiwum prywatne
Izabela Sobańska była na mecie najlepszą kobietą Triathlon Kórnik 2019 na dystansie 1/4 IM, dobre wyniki zanotowali Piotr Cieślik i Tomasz Kowalczuk w Garmin Iron Triathlon Chodzież 2019 na tym samym dystansie, a udział w 1/8 IM zaliczył także Marcin Walaszczyk.

Pochodząca z Drużbic zawodniczka w zmaganiach na dystansie 1/4 Ironman zajęła 18. lokatę.

Sobańska miała do pokonania w wodzie dystans 950 metrów, następnie na rowerze przejechała 45 km, a rywalizację zakończyła biegnąc na dystansie 10,55 km.

Czas, który uzyskała 23-latka, to 02:22:44s.

Izabela Sobańska okazała się w tych zawodach najlepszą z kobiet, a to oznaczało, że była także najlepsza w kategorii K20. Jej rywalka na metę jako druga dobiegła osiem minut później.

W zmaganiach Garmin Iron Triathlon Chodzież 2019 świetnie zaprezentowali się także mężczyźni.

Piotr Cieślik w kategorii open zajął 26. pozycję, a w kategorii wiekowej M40 znalazł się na piątym miejscu. Czas reprezentanta PGE Jupiter Bełchatów wyniósł 02:19:47s.

Na 35. miejscu uplasował Tomasz Kowalczuk, który w kategorii wiekowej M30 znalazł się na najniższym stopniu podium. Czas zawodnika Iron Figters RWSK to 02:25:27s.

Mimo że Kowalczuk z wody wyszedł blisko o dwie minuty szybciej niż Cieślik, to na rowerze i na trasie biegowej nieco starszy zawodnik okazał się lepszy.

W rywalizacji na dystansie 1/8 IM 43. pozycję zajął Marcin Walaszczyk, który również reprezentował Iron Fighters. W kategorii M30 zajął on 17. miejsce z wynikiem 01:18:10s.