Bełchatowianin Sebastian Kwiatkowski został Wicemistrzem Polski w trójboju siłowym

24-letni trójboista siłowy z wynikiem 755 kg wywalczył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski archiwum prywatne
Sebastian Kwiatkowski z Bełchatowa zdobył tytuł Wicemistrza Polski w trójboju siłowym w kategorii seniorskiej powyżej 120 kg. Wynik OPEN 24-latka wyniósł 755 kg.

Trójboista z Bełchatowa zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski

W Puławach odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym organizowane przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. W zmaganiach udział wziął bełchatowianin Sebastian Kwiatkowski, który rywalizował wśród seniorów w kategorii wagowej powyżej 120 kg.

Kwiatkowski w Puławach reprezentował barwy SCF Dąbrowa Górnicza.

- Był  to mój pierwszy start w przysiadzie w taśmach. Wykonałem tylko dwa treningi przed zawodami pod okiem trenera Michała Tybory. Jestem zadowolony z tych zawodów ~ Sebastian Kwiatkowski, trójboista z Bełchatowa

W pierwszej konkurencji 24-latek zaliczył próby na 250 i 265 kg, ale przy 275 kg sędziowie uznali próbę za spaloną, ponieważ ich zdaniem zabrakło głębokości w przysiadzie.

Druga konkurencja, to wyciskanie sztangi leżąc. Bełchatowianin zaliczył wszystkie trzy podejścia kolejno na: 167,5, 175 i 180 kg pobijając o 5 kg swój rekord życiowy.

W ostatnich próbach przyszła pora na martwy ciąg. Sebastian Kwiatkowski zaliczył 275, 287,5 oraz 300 kg kończąc tym samym zawody na drugim miejscu podium.

- W martwym ciągu w końcu zaliczyłem granicę 300 kg oficjalnie, ponieważ rok temu uznano tę próbę za spaloną przez minimalny błąd techniczny - wyjaśnia bełchatowianin. - Przepłaciłem to małym omdleniem, ale zmęczenie i zaniedbanie regeneracji przed startem musiało się odbić na moim zdrowiu. Szkoda, że sędziowie nie zaliczyli mi ostatniego przysiadu, bo uważam, że wszystkie wykonywałem tak samo głęboko. - dodaje Kwiatkowski.

OPEN we wszystkich trzech konkurencjach trójboista siłowy z Bełchatowa uzyskał wynik 755 kg.

Bełchatowianin Sebastian Kwiatkowski został Wicemistrzem Pol...