Bełchatowianie pływali w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Opocznie [FOTO]

Sekcja pływacka z Bełchatowa może pochwalić się kolejnymi udanymi zawodami
Sekcja pływacka z Bełchatowa może pochwalić się kolejnymi udanymi zawodami Sport i Rekreacja Gmina Opoczno / Facebok
Dwie zawodniczki i dwóch zawodników sekcji pływackiej EKS Skry Bełchatów wzięło udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Opocznie. W zmaganiach udział brali uczestnicy w wieku 12-13 lat. Bełchatowianom nie udało się zdobyć medali, ale to dla nich kolejne cenne występy i nowe doświadczenie.

Dobre starty pływaków EKS Skry Bełchatów

Przedstawiciele pływackiej sekcji EKS Skry Bełchatów pojechali do Opoczna, gdzie rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Na zawody podopieczni trener Marleny Jędrzejczyk wybrali się w składzie: Patrycja Sokołowska, Maja Górny, Aleksander Kowalczyk i Kacper Lipski. Wszyscy urodzili się w 2007 roku, a więc rywalizowali wśród 13-latków.

Patrycja Sokołowska w zmaganiach na dystansie 100 metrów stylem motylkowym zajęła 8. miejsce z czasem 01:20,52s, na 100 metrów stylem klasycznym uplasowała się na 11. pozycji z wynikiem 01:33,20s, na 100 metrów stylem dowolnym była na 12. lokacie z rezultatem 01:09,10, a na 200 metrów stylem zmiennym zajęła 14. miejsce z czasem 02:55,27s.

Maja Górny na dystansie 100 metrów stylem motylkowym uplasowała się na 11. pozycji z rezultatem 01:27,85, na 400 metrów stylem dowolnym była ósma z wynikiem 05:22,51s, na 100 metrów dowolnym zajęła 10. lokatę z czasem 01:08,10s, a w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym zajęła 13. pozycję z rezultatem 02:52,90s.

Nieco mniej startów indywidualnych odnotowała dwójka zawodników EKS Skry Bełchatów.

Aleksander Kowalczyk zajął 12. miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym z wynikiem 05:18,18s, na 100 metrów stylem grzbietowym był na 16. pozycji z czasem 01:28,70s, a na 100 metrów dowolnym był klasyfikowany na dalszych miejscach z czasem 01:11,38s.

Dwa indywidualne starty zaliczył Kacper Lipski, który na 100 metrów stylem grzbietowym zajął 17. pozycję z wynikiem 01:29,67s, a na 100 metrów stylem dowolnym nie był klasyfikowany z rezultatem 01:11,41s.

Na sam koniec podopieczni trenera Grzegorza Kiny wzięli udział w sztafetach.

Na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym bełchatowianie uzyskali czas 02:27,44s, a na tym samym dystansie w stylu dowolnym czwórka przedstawicieli EKS Skry Bełchatów osiągnęła wynik 02:06,83s.

Bełchatowianie pływali w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików...