Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bełchatów. Zbliża się termin opłaty za wywóz śmieci. Za które miesiące trzeba zapłacić?

Redakcja
Urzędnicy miejsca przypominają, że zbliża się termin płatności za wywóz odpadów komunalnych. W tym miesiącu bełchatowianie zapłacą za kwiecień, maj i czerwiec.

Wpłat należy dokonywać na indywidualny rachunek bankowy, a w przypadku braku własnego konta można to zrobić także w kasie Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1.

Na zapłacenia za gospodarowanie odpadami komunalnymi bełchatowianie mają czas do 15 maja. W związku z epidemią koronawirusa magistrat wciąż jest zamknięty dla petentów, dlatego płatności za odbiór śmieci należy uregulować drogą elektroniczną – na indywidualny rachunek bankowy.

W wyjątkowych sytuacjach opłatę można też zapłacić w kasie Urzędu Miasta. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które nie mają własnego konta bankowego. Kasa czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.30 (przerwa od godz. 12.00 do 12.30).

Od stycznia obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów. Właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy segregują śmieci, zapłacą 19 zł od osoby. Za odpady komunalne odbierane z nieruchomości niezamieszkałych wysokość opłaty ustalana jest na podstawie pojemności pojemnika oraz częstotliwości wywozu.

Wysokość opłaty za każdy miesiąc wynika z danych zamieszczonych w złożonej wcześniej deklaracji. Co ważne, kwota ta jest stała i nie zmieni się do czasu złożenia korekty deklaracji lub wprowadzenia nowych stawek. Termin kolejnej opłaty za wywóz odpadów przypada na 15 września.

Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi pod nr tel. 44 733 52 57, 44 733 52 58, 44 733-52-59. Pytania można też przesyłać drogą elektroniczną na adres: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto