Bełchatów: Najlepsi z najlepszych spotkali się na Miejskich Kortach Tenisowych

Po ośmiu edycjach Grand Prix Bełchatowa nadszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia w turnieju MASTERS. Na Miejskich Kortach Tenisowych spotkali się najlepsi tenisiści, poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W rywalizacji mężczyzn doszło do podziału na klasyfikację A i B.

W pierwszej z nich po meczach w dwóch grupach toczy-ła się rywalizacja o zwycięstwo. W finale Piotr Radziejewski pokonał Andrzeja Grzegorzewskiego 6:3/6:4, a trzecie miejsce wywalczył Franciszek Stępień, który pokonał Mikołaja Wężyka 6:4/6:1. Z kolei w klasyfikacji MASTERS OPEN mężczyźni B toczyła się rywalizacja o miejsca 9-12.

W grupie kobiet do walki stanęło pięć zawodniczek. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, a najlepsza okazała się Izabela Stępień, druga była Edyta Elertowicz, trzecia Agnieszka Strojkowska, czwarta Hanna Stępień, a piąta Magdalena Dobrakowska.

Finałowe zmagania w kategorii „50+”, to udział ośmiu zawodników podzielonych na dwie grupy. W finale zameldował się Zbigniew Maruszak, który pokonał Krzysztofa Drzewosza 6:3/6:1. W starciu o trzecią lokatę walkowerem wygrał Zbigniew Krysiak, a za podium znalazł się Adam Marek.

Gra podwójna to dwie grupy i sześć par. Po emocjonujących starciach w finale niezawodny w tej edycji Grand Prix duet Piotr Radziejewski/Grzegorz Puźniak pokonał 2:6/6:4/10:6 parę Mikołaj Wężyk/Andrzej Grzegorzewski.