Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bełchatów. Koronawirus. Wstrzymane planowane zabiegi i zakaz odwiedzin w szpitalu

Redakcja
W bełchatowskim szpitalu wstrzymano na razie wszystkie planowane zabiegi, wykonywane są też tylko niezbędne badania.

Przyjęcia planowe w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie zawieszone są do odwołania.

- Pacjenci są informowani telefonicznie, że zostaną przyjęci w terminie późniejszym z zachowaniem kolejności wpisów na listę oczekujących - mówi Magdalena Kamińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Jak dodaje, obecnie przyjmowane są tylko przypadki nagłe.

Do odwołania zawieszono też planowe badania endosko-powe, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej.

- Obecnie realizowane są jedynie badania w ramach pakietu onkologicznego oraz w nagłych przypadkach - tłumaczy Magdalena Kamińska.

Podobnie pracują też przyszpitalne poradnie specjalistyczne, które przyjmują pacjentów wyłącznie w trybie nagłym. Lekarze wystawiają e-recepty i e-zwolnienia, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pacjenta z lekarzem .

Tak jak w wielu innych placówkach udzielane są też porady przez telefon. Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz lekarze specjaliści czekają pod telefonami od godziny 8 do godz. 14.

Pacjenci muszą też pamiętać, że szpitalne rejestracje do poradni też pracują inaczej. Obecnie prowadzone są głównie zapisy telefoniczne.

- Rejestracja pracuje w ograniczonym zakresie ze względu na dużą absencję personelu i niewielką ilość osób osobiście zgłaszających się do poradni - dodaje Magdalena Kamińska.

Od kilku dni obowiązuje tez całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. W szpitalu, tak jak w wielu innych placówkach w Polsce, nie ma też obecnie pełnej obsady personelu medycznego czy pracowników administracji.

Co prawda nikt nie pracuje zdalnie, ale 48 osób korzysta z prawa „do opieki nad dzieckiem” , natomiast na zwolnieniu L-4 są 102 osoby.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto